تتانکس

علت ریزش بیت کوین امروز چیست؟ سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال تا کی ادامه دارد؟

علت ریزش بیت کوین امروز چیست؟ سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال تا کی ادامه دارد؟

برای ریزش بیت کوین امروز و چند وقت اخیر می تواند دلایل زیادی همچوین شرایط اقتصادی و تصمیمات نهادهای نضارتی مانند وزارت خزانه داری آمریکا و یا تصمیمات شدید دولت های بزرگ مانند کشور چین عنوان کرد. در این تحلیل قصد داریم به علت ریزش بیت کوین امروز و اینکه این سقوط تا کی ادامه دارد صحبت کنیم.

سقوط بیت کوین از کجا شروع شد؟

بر اساس تحلیل تکنیکال، بیت کوین با ریزش قیمت به سطح پایین تر از منطقه حمایت ۱۹۵۰۰ دلار، کاهش قابل توجهی را آغاز کرد و با عبور از تراز ۱۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته)، تا مرز ۱۸۵۰۰ دلار سقوط کرد. در نهایت، کف قیمت روزانه نزدیک به ۱۸۵۵۰ دلار تشکیل و روند اصلاح صعودی قیمت آغاز شد که قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۱۹۰۰۰ دلاری رساند.

اما علت ریزش بیت کوین چه بود؟

در خصوص علت ریزش بیت کوین می توان گفت که خریداران موفق شدند از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصد روند نزولی ۲۰۱۷۲ دلار به ۱۸۵۵۰ دلار هم عبور کنند ولی فروشنده ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری دوباره به بازی بازگشتند و مانع ادامه فعالیت آنها شدند.

اکنون در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین به تتر می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۳۱۰ دلار در حال شکل گیری است.

نمودار قیمت بیت کوین

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۱۹۵۰۰ دلار (۱۹۳۳۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. در مسیر صعودی، تراز ۱۹۵۰۰ دلار به عنوان اولین مانع سر راه خریداران قرار می گیرد. شکست این مقاومت احتمالاً شروع یک حرکت افزایشی ثابت به سمت ۲۰۰۰۰ دلار را در پی دارد. هرگونه افزایش بیشتر نیز ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری سوق دهد.

اما اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی مطلوبی را بالاتر از منطقه ۱۹۵۰۰ دلاری شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۹۰۰۰ دلاری واقع است. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۵۵۰ دلار است. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۱۸۵۵۰ دلاری ممکن است جرقه یک جهش منفی دیگر به سمت حمایت ۱۸۰۰۰ دلاری باشد.

  • اندیکاتور مکدی  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین به تتر در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی برای جفت ارز بیت کوین به تتر در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.
  • حمایت اصلی: ۱۹۰۰۰ و ۱۸۵۵۰ دلار
  • مقاومت اصلی:  19300، ۱۹۵۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها