تتانکس

خروجی و ورودی بیت کوین به صرافی نشانه چیست؟ چه زمانی باید وارد بازار بشیم؟

خروجی و ورودی بیت کوین به صرافی نشانه چیست؟ چه زمانی باید وارد بازار بشیم؟

ورودی بیت کوین (Exchange Inflow) به مقدار کوین‌هایی اشاره دارد که به صرافی‌ها ارسال می‌شود و خروجی بیت کوین (Exchange Outflow) هم به مقدار کوین‌هایی اشاره دارد که از صرافی‌ها به بیرون ارسال می‌شود. در ادامه این مطلب به طور مفصل در مورد ورودی و خروجی بیت کوین در صرافی صحبت خواهیم کرد.

حجم ورودی بیت کوین چیست؟

حجم واریز بیت کوین به صرافی‌ها شامل میزان بیت کوینی می‌شود که از کیف پول‌ها به صرافی انتقال داده می‌شود و به موارد زیر اشاره دارد:

حجم کل ورودی بیت کوینحجم کل بیت کوین ارسال شده به صرافی
میانگین ورودی بیت کوینمیانگین میزان بیت کوین ارسال شده به صرافی
۱۰ ورودی بیت کوین برتر۱۰ تراکنش برتر ورودی بیت کوین به صرافی
میانگین ۷ روزه ورودی بیت کوینمیانگین ۷ روزه ورودی بیت کوین به صرافی

 حجم خروجی بیت کوین چیست؟

حجم برداشت بیت کوین به صرافی‌ها، شامل میزان بیت کوینی می‌شود که از صرافی‌ها به بیرون انتقال داده می‌شود و به موارد زیر اشاره دارد:

حجم کل خروجی بیت کوینحجم کل بیت کوین ارسال شده از صرافی به بیرون
معنی خروجی بیت کوینمیزان بیت کوین ارسال شده از صرافی به بیرون
۱۰ خروجی برتر بیت کوین۱۰ تراکنش برتر خروجی بیت کوین به صرافی
میانگین ۷ روزه خروجی بیت کوینمیانگین ۷ روزه خروجی بیت کوین به صرافی

جریان خالص بیت کوین چیست؟

جریان خالص بیت کوین (Exchange Netflow) به میزان کل بیت کوین صرافی پس از کم کردن ورودی و خروجی بیت کوین اشاره دارد؛ یعنی با کم کردن میزان ورودی از میزان خروجی، جریان خالص بیت کوین به دست می‌آید.

جریان خروجی و ورودی بیت کوین نشانه چیست؟

  • افزایش ورودی بیت کوین به صرافی اغلب نشانه بازار خرسی (Bearish) است.
  • افزایش خروجی بیت کوین از صرافی اغلب نشانه بازار گاوی (Bullish) است.

با تحلیل بیشتر ورودی و خروجی بیت کوین به چه نتیجه‌ای می‌رسیم؟

افزایش میزان واریز و برداشت بیت کوین نشان‌دهنده احتمال افزایش نوسانات است و همچنین کمک زیادی در پیش بینی روند بازار به تحلیلگران می‌کند.

با توجه به اینکه کاربران برای ارسال بیت کوین از کیف پول به صرافی نیاز به پرداخت هزینه تراکنش دارند، مسلماً دلیل خوبی برای این کار خود دارند. این دلایل ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

فروش بیت کوین

در صورتی که واریز ارز دیجیتال به صرافی افزایش یابد، یعنی سرمایه گذاران بیت کوین‌های خود را به صرافی ارسال کرده‌اند. تریدر‌ها اغلب این کار را برای فروش بیت کوین انجام می‌دهند و به دنبال افزایش فروش بیت کوین می‌توان پیش بینی کرد که بازار خرسی در راه است.

خرید و فروش در بازار‌های مشتق ارز دیجیتال

در برخی مواقع، ممکن است هدف از ارسال بیت کوین از کیف پول‌ها به صرافی، خرید و فروش در بازار‌های مشتق ارز دیجیتال باشد. این امر ممکن است منجر به افزایش نوسانات بازار شود که به دنبال آن ریسک سرمایه گذاری نیز افزایش می‌یابد.

تعیین اینکه این کار به نفع بازار خواهد بود یا نه دشوار است چرا که تریدر‌های بازار‌های مشتق ممکن است وارد هر دو پوزیشن‌های شورت (Short) و لانگ (Long) شوند.

استفاده از دیگر راه های کسب درآمد

برخی مواقع، تریدر‌ها دارایی‌های خود را با هدف استیکینگ (Staking)، ایردراپ (Airdrop) و … به صرافی‌ها ارسال می‌کنند. در صورتی که دلیل افزایش واریز بیت کوین این مورد باشد، احتمالاً تغییری در قیمت این ارز دیجیتال مشاهده نخواهد شد. چرا که سرمایه گذاران قصد فروش بیت کوین را ندارند و تنها می‌خواهند آن را به صرافی ارسال کنند.

حجم خروجی بیت کوین چه چیزی به ما می‌گوید؟

افزایش برداشت بیت کوین به این معنا است که سرمایه گذاران بیت کوین‌های خود را از صرافی خارج و به کیف پول‌ها ارسال می‌کنند. این امر ممکن است چند دلیل مختلف داشته باشد، از جمله:

ارسال بیت کوین به کیف پول‌ها بعد از خرید

در غالب موارد، افزایش برداشت بیت کوین می‌تواند به این دلیل باشد که تریدر‌ها تمایل دارند دارایی خود را پس از خرید، به کیف پول ارسال کنند. دلیل این کار تریدر‌ها اغلب این است که به امنیت کیف پول‌های خود بیشتر اعتماد دارند.

انتقال کوین‌هایی که قصد فروش آن را ندارند

در برخی مواقع، هدف از خارج کردن بیت کوین این است که تریدر قصد خرید یا فروش بیت کوین را به این زودی ندارد و می‌خواهند آن را به کیف پولی ایمن‌تر انتقال داده و هولد کند.

با تحلیل بیشتر ورودی و خروجی بیت کوین به چه نتیجه‌ای می‌رسیم؟

تحلیلگران با ارزیابی آمار واریز و برداشت بیت کوین در صرافی ها، می‌توانند داده‌های زیادی درباره بازار کسب کنند. برخی از این داده‌ها عبارت‌اند از:

تعیین میزان فعالیت صرافی

حجم ورودی و خروجی بیت کوین می‌تواند نشان‌دهنده میزان فعالیت صرافی باشد که به این معنا است که کاربران بیشتری به طور فعال از صرافی استفاده می‌کنند.

پیش بینی نوسان بازار

حجم ورودی و خروجی بیت کوین، نشان‌دهنده شدت نوسان‌های قبلی است که به نوبه خود به تحلیل گران می‌گوید که پوزیشن فعلی در چه وضعیتی قرار دارد.

پیش بینی روند بازار

براساس میزان فعالیت صرافی می‌توان روند بازار احتمالی بازار را پیش بینی کرد. به عنوان نمونه، افزایش واریز بیت کوین به بازار می‌تواند حاکی از این باشد که سرمایه گذاران دارایی‌های خود را برای فروش به صرافی انتقال می‌دهند.

همانطور که در نمودار زیر می‌بینیم، هر دو ورودی و خروجی بیت کوین تا حدودی بازار خرسی یا گاوی در ۳ سال اخیر را توضیح می‌دهند.

ورودی بیت کوین
ورودی بیت کوین

چطور می‌توانیم با نگاه کردن به گردش بیت کوین روند آن را پیش بینی کنیم؟

با نگاه کردن به میانگین ۷ روزه واریز بیت کوین جایی که قله‌ها قرار دارند می‌توان تخمین زد که چه مقدار از روند فعلی در قله محلی (دایره قرمز) یا دره (نقطه سبز) قرار دارد. در صورتی که میانگین ۷ روزه خروجی بیت کوین در پوزیشن مشابهی قرار دارد، لازم است که نگاهی هم به سایر اندیکاتور‌ها بیندازید تا به شما بگوید که پوزیشن فعلی در قله (Top) نمودار قرار دارد یا دره (Bottom).

ورودی و خروجی بیت کوین

چطور می‌توانیم با نگاه کردن به گردش بیت کوین روند آن را پیش بینی کنیم؟

با نگاه کردن به میانگین ۷ روزه خروجی بیت کوین جایی که قله‌ها قرار دارند می‌توان تخمین زد که چه مقدار از روند فعلی در قله محلی (دایره قرمز) یا دره (نقطه سبز) قرار دارد. در صورتی که میانگین ۷ روزه خروجی بیت کوین در پوزیشن مشابهی قرار دارد، لازم است که نگاهی هم به سایر اندیکاتور‌ها بیندازید تا به شما بگوید که پوزیشن فعلی در قله نمودار قرار دارد یا دره.

ورودی و خروجی بیت کوین

خلاصه‌ای از آنچه در مطلب ورودی بیت کوین به صرافی گفته شد:

واریز بیت کوین به میزان بیت کوینی اشاره دارد که تریدر‌ها از کیف پول‌های خود به صرافی ارسال می‌کنند. خروجی بیت کوین به میزان بیت کوینی اشاره دارد که تریدر‌ها از صرافی به کیف پول خود ارسال می‌کنند. در کل ورودی و خروجی بیت کوین هر کدام اطلاعات مختلفی را به ما می‌دهند.

در صورتی که واریز ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی افزایش یابد می‌تواند به چند دلیل باشد:

  • افزایش فروش بیت کوین
  • خرید و فروش در بازار‌های مشتق ارز دیجیتال
  • استفاده از خدمات صرافی ها

در مقابل افزایش خروج بیت کوین از صرافی هم ممکن است به دلیل موارد زیر باشد:

  • ارسال بیت کوین به کیف پول‌ها بعد از خرید
  • انتقال کوین‌هایی که قصد فروش آن را ندارند.
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها