تتانکس

بیبی دوج کوین چیست

بیبی دوج کوین چیست و آیا می تواند جای پدر خود را بگیرد؟

ارز بیبی دوج کوین یکی از جدیدترین میم کوین‌های بازار است که به دنبال صعود قیمت دوج کوین ایجاد شدند. بیبی دوج خود را فرزند دوج کوین معرفی می‌کند و امیدوار است با استفاده از این رمزارز طرفداران زیادی پیدا کند. در آینده بیبی دوج می‌تواند با پیشرفت و توسعه به یکی از رمزارز‌های جایگزین دوج کوین برای سرمایه گذاران تبدیل شود. در ادامه بیشتر درباره ارز بیبی دوج و آینده بیبی دوج صحبت خواهیم کرد.

میم کوین بیبی دوج کوین چیست؟

بیبی دوج (BABYDOGE) یکی از ارز‌های دیجیتال نسبتاً جدید است که توسط طرفداران رمزارز محبوب دوج کوین (Dogecoin) ایجاد شد. توسعه دهندگان این ارز دیجیتال، نام آن را از دوج کوین گرفته‌اند، به امید اینکه با استفاده از نام دوج کوین بهتر در میان سرمایه گذاران جای بیافتند. به همین دلیل توسعه دهندگان نام این رمزارز را بچه دوج کوین (Baby به معنای بچه یا فرزند) گذاشته است.

در حالی که ارز دوج کوین، بلاکچین خود را دارد و یک کوین مستقل است، بیبی دوج یک توکن است که در حال حاضر هیچ کاربرد خاصی فراتر از خرید و فروش برای آن در نظر گرفته نشده است.

بیبی دوج کوین روی بایننس اسمارت چین (Binance smart chain) راه اندازی شده است و بر اساس نوعی سیستم اسمارت استیکینگ (Smart Staking) کار می‌کند که طوری طراحی شده است تا به دارندگان توکن‌های بیبی دوج پاداش داده شود.

با توجه به اینکه هیچ کاربرد دیگری فراتر از خرید و فروش برای توکن‌های بیبی دوج وجود ندارد، توسعه دهندگان این رمزارز سعی دارد با شرکت در خیریه‌های مختلف، این توکن را به سرمایه گذاران بشناسانند. وایت پیپر (White Paper) بیبی دوج هم در این باره می‌گوید که بیبی دوج نوعی رمزارز خیریه‌ای است که تلاش دارد سگ‌های ولگرد و بی پناه را نجات دهد.

تا این لحظه، تیم توسعه دهنده بیبی دوج حدود ۷۵ هزار دلار به موسسه پاوز ویت کاز (Paws With Cause) اهدا کرده است که یک موسسه خیریه در واشنگتن است که به سگ‌های ولگرد خدمات رسانی می‌کند.

برای اطلاع از قیمت بیبی دوج در آینده به مقاله «پیش بینی آینده بیبی دوج، آیا به یک تومان می‌رسد؟» مراجعه کنید.

توسعه دهندگان میم کوین بیبی دوج چه کسانی هستند؟

طبق گفته‌های وب سایت رسمی رمزارز بیبی دوج کوین درباره راه اندازی و توسعه این ارز دیجیتال، پروژه بیبی دوج توسط جامعه طرفداران دوج کوین ایجاد شده است؛ اما این طرفداران دقیقه چه کسانی هستند؟ برخی منابع غیررسمی در این باره گفته‌اند که یکی سازندگان میم کوین بیبی دوج، کریستین کمپیسی (Christian Campisi) است که یکی از فعالین محیط زیست و دوست داران حیوانات و سگ‌ها است.

رمزارز بیبی دوج چگونه کار می‌کند؟

توسعه دهندگان بیبی دوج کوین در تلاش‌اند تا دارندگان این توکن را تشویق کنند تا رمزارز‌های خود را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند. با این کار، آن‌ها کمک زیادی به ادامه فعالیت شبکه و امنیت آن می‌کند. از این رو توسعه دهندگان ۱۰ درصد هزینه تراکنش‌های فروش رمزارز را به دارندگان توکن‌ها اختصاص داده‌اند.

این سیستم اسمارت استیکینگ به گونه‌ای طراحی شده است تا به دارندگان بیبی دوج پاداش دهد؛ به این ترتیب دارندگان به نگه داشتن توکن‌ها به مرور رمزارز‌های بیشتری کسب خواهند کرد.

در شبکه بیبی دوج، ۵ درصد هزینه تراکنش‌ها میان دارندگان توکن‌ها توزیع می‌شود. درصد باقی مانده از ۱۰ درصد هزینه کارمزد به دو قسمت تقسیم می‌شود که ۲/۵ درصد آن برای پلتفرم بیبی دوج باقی می‌ماند و ۲/۵ درصد دیگر هم با کوین بایننس برای استخرهای نقدینگی معاوضه می‌شود.

استخر نقدینگی توکن‌ها را برای مواقع لازم نگه می‌دارد تا کاربران در صورت نیاز بیبی دوج‌های خود را با بایننس کوین و برعکس معاوضه کنند.

با این وجود، بیبی دوج کوین اولین پلتفرمی نیست که برای کاهش فروش توکن‌های خود، هزینه تراکنش ۱۰ درصدی قرار داده است. پلتفرم سیف مون (SafeMoon) هم همین روند را برای حفظ ارزش دارایی خود در پیش گرفته است.

دلیل رشد قیمت بیبی دوج کوین چیست؟

ارز بیبی دوج کوین برای اولین بار، پس از اینکه ایلان ماسک (Elon Musk) در توییت خود به این میم کوین اشاره کرد، توجه سرمایه گذاران ارز دیجیتال را به خود جلب کرده و پس از آن قیمت بیبی دوج افزایش پیدا کرد.

پس از رشد قیمتی که دوج کوین در سال ۲۰۲۱ تجربه کرد، سرمایه گذاران زیادی به دنبال پیدا کردن جایگزینی برای این ارز دیجیتال بودند. بیبی دوج هم دقیقه سعی داشت از این نیاز سرمایه گذاران به نفع خود استفاده کرده و با بهره گیری از نام دوج کوین به جایگاه خوبی در بازار دست پیدا کند.

با این حال، دلایل دیگری هم برای پیشرفت این ارز دیجیتال وجود دارد، از جمله:

 • جامعه قوی ارز بیبی دوج

بیبی دوج یک ارز دیجیتال کاملاً غیرمتمرکز است که توسط طرفداران دوج کوین توسعه و راه اندازی شده است.

 • سیستم پاداش دهی سریع

ارز بیبی دوج ۵ درصد از هزینه تراکنش‌ها را، چه خرید و چه فروش، میان دارندگان توکن‌ها تقسیم می‌کند. از این رو، دارندگان توکن‌ها با نگه داشتن میم کوین‌های خود، پاداش خیلی خوبی دریافت خواهند کرد.

 • نقدینگی قفل شده

نقدینگی بیبی دوج کاملاً قفل شده است و ۵ درصد کارمزد تراکنش‌ها هم دوباره به استخر‌های نقدینگی منتقل می‌شود تا از این طریق میزان نوسان و احتمال افت قیمت رمزارز کاهش پیدا کند.

چه تفاوتی میان دوج کوین و بیبی دوج وجود دارد؟

بیبی دوج و دوج کوین هر دو از جمله ارز‌های دیجیتالی هستند که توجه سرمایه گذاران و تریدرهای زیادی را به خود جلب کردند. دوج کوین نسبتاً قدیمی‌تر و اولین میم کوین بازار رمزارز است که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد.

به علاوه، دوج کوین یکی از رمزارز‌هایی است که بیشترین حجم معاملات را به همراه ارزش بازار دارد. در مقابل بیبی دوج بعد از اولین صعود قیمت خود، متحمل شکست‌های شدیدتری شد.

دوج کوین کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که از فورک رمزارز لایت کوین (Litecoin) ایجاد شد، در مقابل بیبی دوج روی یک اسمارت چین (smart chain) متمرکز راه اندازی شده است و برخلاف دوج کوین، بلاکچین مخصوص خود را ندارد.

با مقایسه کاربرد و کارایی این دو ارز دیجیتال می‌بینیم که دوج کوین کاربرد و کارایی بیشتری دارد. دوج کوین یک ارز دیجیتال است که از مدل اجماع غیرمتمرکز برای حفظ امنیت شبکه و انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند. در مقابل، بیبی دوج هیچ اطلاعاتی در رابطه با شبکه و مدل اجماع خود فراهم نکرده است.

همچنین قیمت ارز بیبی دوج تا حد زیادی به میزان عرضه و تقاضا وابسته است و نسبت به دوج کوین از ویژگی‌ها و خدمات کمتری برخوردار است.

 دوج کوینبیبی دوج
عرضهنامحدود۴۲۰ کادریلیون
هدفیک میم کوین است که در ابتدا به عنوان یک شوخی ایجاد شد.بهبود شبکه دوج کوین و خیره ای
ارزش بازار۹ میلیارد دلار۱۴۴ میلیون دلار

اقتصاد توکنی بیبی دوج کوین

ارز دیجیتال بیبی دوج با ارزش بازار ۱۴۴ میلیون دلار رتبه ۲۲۷ را در کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) به دست آورده است. عرضه کل بیبی دوج ۴۲۰ کادریلیون توکن است که در حال حاضر از این مقدار ۲۲۳ کادریلیون توکن در بازار است.

پلتفرم بیبی دوج برای مقابله با تورم و کاهش عرضه، سه مکانیسم مختلف را ارائه داده است که عبارت‌اند از:

 • توکن سوزی

توکن سوزی (Coin burning) یکی از روش‌های رایج کاهش عرضه در میان پروژه‌های آلت کوین است. پروژه‌ها برای کاهش عرضه، توکن‌ها را به یک سری آدرس‌های کیف پول غیرقابل بازگشت ارسال می‌کنند که هیچ کس نمی‌تواند توکن‌ها را از آن‌ها برداشت کند.

 • اضافه شدن جفت‌های نقدینگی

افزودن جفت‌های نقدینگی (Liquidity Pair Acquisition) شامل افزودن یک کوین به عنوان یک جفت نقدینگی در یک صرافی غیرمتمرکز می‌شود.

 • ریفلکشن یا انعکاس

از ۱۰ درصد کارمزد تراکنشی که بیبی دوج دریافت می‌کند، نیمی از آن دوباره میان دارندگان ارز بیبی دوج توزیع می‌شود. نیمی دیگر توسط یک قرارداد هوشمند با بایننس کوین معاوضه شده و به طور خودکار به عنوان یک جفت نقدینگی (LP) به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (Pancake Swap) اضافه می‌شود.

نقشه راه ارز دیجیتال بیبی دوج

توسعه دهندگان بیبی دوج جهت شفاف سازی بیشتر و آگاهی سرمایه گذاران از برنامه‌های این پروژه، نقشه راه بیبی دوج را منتشر کرده‌اند:

مرحله اول- تولد (Birth)

 1. ارسال ایردراپ به جامعه بیبی دوج
 2. بازاریابی برای جذب سرمایه گذار
 3. راه اندازی وب سایت
 4. ۴.      5000 عضو تلگرام
 5. ساخت میم‌های جدید
 6. در نهایت پس از انجام این مراحل، بیبی دوج ایجاد شد.

مرحله دوم-کرول (Crawl)

 1. بازاریابی اینفلوئنسرها
 2. فهرست شدن بیبی دوج در صرافی کوین گکو (coin gecko)
 3. لیست شدن بیبی کوین در کوین مارکت کپ (coin market cap)
 4. افزایش اعضا کانال تلگرام به ۲۵۰۰۰ نفر
 5. افزایش دارندگان توکن‌های به ۲۵۰۰۰ نفر
 6. خیریه‌های داوطلبانه توسط اعضای جامعه و مشارکت‌های خیریه‌ای

مرحله سوم-واک (Walk)

 1. افزایش دارندگان توکن‌های به ۱۰۰۰۰۰ نفر
 2. افزایش اعضای کانال تلگرام به ۱۰۰۰۰۰ نفر
 3. انجام دومین مرحله ایردراپ
 4. افزایش بازاریابی بیبی دوج از طریق اینفلوئنسرها
 5. ۵.       فهرست شدن در صرافی‌های متمرکز برتر
 6. ساخت میم‌های بیشتر

مرحله چهارم- اجرا (Run)

 1. افزایش دارندگان بیبی دوج به ۱۵۰۰۰۰ نفر
 2. افزایش بازاریابی این پروژه
 3. ایجاد یک صرافی متمرکز/غیرمتمرکز که در آن کاربران می‌توانند از دلار برای خرید بیبی دوج استفاده کنند.
 4. ساخت میم‌های بیشتر
 5. طراحی دوباره وب سایت بیبی دوج
 6. انتشار کیف پول دوج کوین به نام پاو (Paw)

مرحله پنجم-پرش (Jump)

 1. افزایش دارندگان بیبی دوج به ۳۰۰۰۰۰ نفر
 2. انتشار توکن تریتس (Treats) و توزیع آن میان دارندگان بیبی دوج
 3. ساخت میم‌های بیشتر
 4. پس از رسیدن ارزش بازار به ۲۵۰ میلیون دلار، ۲۵۰ هزار دلار به خیریه‌ها اهدا شود.
 5. پس از رسیدن ارزش بازار به ۱ میلیارد دلار، ۵۰۰ هزار دلار به خیریه‌های سگ‌های بی پناه اهدا شود.
 6. پس از رسیدن به ارزش بازار ۲۵ میلیارد دلار، یک پناهگاه برای سگ‌های ولگرد ساخته شود.

مرحله ۶- ماه (Moon)

 1. پس از رسیدن به ارزش بازار ۵۰ میلیارد دلار پناهگاهی دیگر برای سگ‌های ولگرد ساخته شود.
 2. پس از رسیدن به ارزش بازار ۱۰۰ میلیارد دلار، جامعه بیبی دوج گرد هم خواهند آمد تا بیبی دوج را قفل کنند.
 3. پس از رسیدن به ارزش بازار ۵۰۰ میلیارد دلار، جامعه شروع به همکاری با مشاغل مختلف خواهد کرد.

تاریخچه قیمت بیبی دوج

ارز بیبی دوج در ۱ ژوئن ۲۰۲۱ به بازار ارز‌های دیجیتال عرضه شد. کف قیمت بیبی دوج در ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵۶ دلار در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۱ به ثبت رسیده است و سقف قیمت بیبی دوج هم در ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۶۲ دلار در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ به ثبت رسیده است.

تریدرها و سرمایه گذاران هم اکنون می توانند در صرافی تتانکس با قیمت روز نسبت به خرید بیبی دوج و فروش بیبی دوج اقدام کنند.

آینده بیبی دوج

قبل از اینکه درباره آینده بیبی دوج صحبت کنیم لازم به ذکر است که پیش بینی ارز‌های دیجیتال، به خصوص برای بلند مدت اغلب اشتباه است و با توجه به اینکه رمزارز‌ها دارای نوسان بالایی هستند، نمی‌توان به پیش بینی‌های تحلیل گران اعتماد کرد.

با این حال، در ادامه به ارائه برخی از ارزیابی‌ها و تحلیل‌های کارشناسان در خصوص آینده بیبی دوج خواهیم پرداخت. این پیش بینی‌ها توسط وب سایت دیجیتال کوین پرایس (DigitalCoinprice) ارائه شده‌اند که داده‌های زیر را پس از تحلیل و ارزیابی بازار ارائه داده است.

سالقیمت
۲۰۲۳۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۲۳۸ دلار
۲۰۲۴۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۲۲۰ دلار
۲۰۲۵۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۳۱۴ دلار
۲۰۲۶۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۲۸۲ دلار
۲۰۲۷۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۳۸۱ دلار
۲۰۲۸۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۵۱۱ دلار
۲۰۲۹۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۶۵۲ دلار
۲۰۳۰۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۷۳۰ دلار

خلاصه‌ای از آنچه در مطلب بیبی دوج اشاره شد:

بیبی دوج یکی از ارز‌های دیجیتال و پروژه‌های برتر میم کوین است که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد. برخلاف سایر پروژه‌های ارز دیجیتال و میم کوین، بیبی دوج توسط جامعه طرفداران دوج کوین ایجاد شده است و نه فرد یا گروهی مستقل. توسعه دهندگان این پروژه را به عنوان فرزند دوج کوین معرفی کرده‌اند و امیدوارند با بهره گیری از نام دوج کوین، توجه سرمایه گذارانی که به دنبال جایگزینی برای دوج کوین هستند را به خود جلب کنند.

توسعه دهندگان بیبی دوج سعی دارند دارندگان این رمزارز را تشویق کنند توکن‌های خود را نفروشند و از این طریق احتمال تورم و نزول قیمت را کاهش دهند. از این رو، نیمی از هزینه تراکنش‌ها میان دارندگان توکن‌ها توزیع می‌شود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
پیش بینی آینده بیبی دوج، آیا به یک تومان می‌رسد؟ - تتانکس بلاگ
11 ماه قبل

[…] اطلاعات بیشتر درباره بیبی دوج به مقاله «بیبی دوج کوین چیست؟» مراجعه […]