تتانکس

ارز دیجیتال آریوا و توکن سوزی آن

ارز دیجیتال اریوا چیست و قیمت آن تا سال ۲۰۲۵ چقدر خواهد شد؟

آریوا (Ariva) یک اکوسیستم پرداخت سفر و گردشگری است! این پروژه در تلاش است تا با ایجاد یک شبکه سفری و گردشگری، افراد سراسر جهان را به هم متصل کند. در این شبکه مسافران و توریست‌های نقاط مختلف جهان با هم در ارتباط بوده و خواهند توانست تجربیات مختلف خود را با هم به اشتراک بگذارند، جاهای دیدنی را با استفاده از ارزهای دیجیتال رزرو کنند و … بسیاری از کارهای دیگر را بدون نیاز به صرف هزینه اضافی انجام دهند. در ادامه این مطلب، قصد داریم در مورد ارز دیجیتال اریوا و عملکرد آن صحبت کنیم.

ارز دیجیتال اریوا چیست؟

ارز دیجیتال آریوا یک سیستم پرداخت مخصوص سفر و گردشگری است که با هدف ارائه سیستمی ارزان برای رزرو مکان‌های توریستی و گردشگری و متصل کردن افراد سراسر جهان با هم راه اندازی شده است.

کوین‌های اریوا (ARV) در ماه مه ۲۰۲۱ و توسط شرکت اریوا، بر اساس استاندارد توکن BEP-20 منتشر شدند. شرکت اریوا یک پلتفرم در حال توسعه ارز دیجیتال است خدمات سفری و گردشگری را ارائه می‌دهد.

وایت پیپر و همچنین نقشه راه اریوا برخی اهداف و برنامه‌های این شبکه برای آینده را مشخص کرده است. طبق وایت پیپر این پروژه، در آینده شرکت اریوا می‌خواهد که از توکن‌های ای آر وی (ARV) برای خرید بلیط، رزرو هتل و مکان‌های دیدنی استفاده شود.

در حالی که یوتیلیتی کوین (Utility Coin) این شبکه همچنان در دست توسعه قرار دارد، دارندگان این توکن می‌توانند دارایی‌های خود را استیک کرده و درصد عملکرد سالانه تا ۵۳ درصد دریافت کنند. اهداف مشخص شده در نقشه راه این پروژه برای سال ۲۰۲۲ به برنامه‌های این شبکه برای توسعه و راه اندازی کیف پول اریوا اشاره شده است که قرار است به عنوان الگوریتم اثبات مفهوم (Proof of Concept) فعالیت کند.

در حال حاضر، اطلاعاتی درباره هویت تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اریوا در دسترس نیست. سازمان اریوا اعلام کرده است که چهار شرکت مختلف در توسعه اریوا با هم همکاری کرده‌اند. با این حال، هویت این شرکت‌ها و کارکنان آن‌ها در دسترس نیست.

صرافی ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap) یکی از بسترهای اصلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال اریوا است که کاربران می‌توانند از طریق آن این کوین را خرید و فروش کنند.

ارز دیجیتال اریوا چگونه کار می‌کند؟

کوین اریوا (ARV coin) برای استفاده در شبکه اریوا و به عنوان کوین بومی این شبکه توسعه یافته است. کاربران این شبکه با گردشگران جهانی و محلی و همچنین سرویس‌های گردشگری موجود در این پلتفرم در ارتباط خواهند بود.

آن‌ها در عین استفاده از خدمات این پلتفرم، با به اشتراک گذاری محتوا، برنامه وفاداری مشتریان (loyalty programs) و … کوین‌های اریوا را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

اریوا همچنین یک سیستم پرداخت است که در آن، با استفاده از کوین‌های اریوا (ARV) می‌توان تا حدود زیادی در هزینه انتقال بین‌المللی پول صرفه جویی کرد. برای انتقالات بین‌المللی اغلب از سیستم سوئیفت (Swift) استفاده می‌شود که ممکن است کمی پیچیده و پر هزینه باشد.

در مقابل، دریافت و ارسال پول در هر جای جهان با استفاده از شبکه اریوا راحت بوده و کاربران با ارز محلی خود می‌توانند کوین‌های این شبکه را در سریع‌ترین زمان ممکن خریداری کنند.

اکوسیستم اریوا، شبکه‌ای منحصر به فرد است که سیستم‌های زیر را ارائه هم توسعه داده است:

 • آریوا واندرلند (Ariva Wonderland): اریوا واندرلند یک پلتفرم متاورس (Metaverse) و اولین پروژه گردشگری در نوع خود است. این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت مجازی به نقاط مختلف جهان سفر کرده و فرهنگ و سنت‌های متنوع افراد را ببینند.
 • اریوا ولد (Ariva World): اریوا ولد یک پلتفرم سفری و گردشگری جهانی است که در آن کاربران می‌توانند با پلتفرم‌هایی که خدمات جهانی و محلی گردشگری را ارائه می‌دهند در ارتباط باشند.
 • اریوا فایننس (Ariva Finance): اریوا فایننس یک گیت وی پرداخت است که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال در وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را فراهم می‌کند.
 • اریوا کلاب (Ariva Club): اریوا کلاب یک شبکه اجتماعی است که گردشگران در آن می‌توانند تجربیات خود را به اشتراک گذاشته، در مورد رستوران‌ها، موزه‌ها، هتل‌ها و سایر مکان‌های گردشگری یک منطقه صحبت کرده و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال اریوا

حداکثر عرضه ارز دیجیتال آریوا در ابتدا ۱۰۰ میلیون بود اما بعدها به ۹۳ میلیون کاهش یافت. در تاریخ نگارش این مطلب، عرضه در گردش ارز دیجیتال اریوا ۷۲ میلیون کوین است و اریوا در حال حاضر رتبه ۷۸۹ را در وب سایت کوین مارکت کپ از آن خود کرده است.

۶۲ درصد از عرضه کل اریوا در دست عموم و ۱۸ درصد باقی مانده نیز به کیف پول بازاریابی (Deployer Wallet)، جهت مبادله نقدینگی اختصاص یافته است. علاوه بر این، مقدار کمی هم به توسعه و بازاریابی اکوسیستم اریوا اختصاص یافته است.

اریوا در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۲۱، حدود ۶/۶۳ میلیون توکن را سوزاند. در نتیجه این توکن سوزی، قیمت کوین‌های اریوا ۲۴ درصد افزایش یافت ولی در عرض چند روز حدود ۵۰ درصد این تغییر قیمت اصلاح شد.

اطلاعات بیشتری در وایت پیپر یا وب سایت اریوا در باره این توکن سوزی و دلیل آن ارائه نشده است.

توزیع توکن اریوا
توزیع توکن اریوا

نقشه راه ارز دیجیتال اریوا

ارز دیجیتال اریوا طراحی و ساختاری قوی و بلند مدت جهت کمک بیشتر به پذیرش در جهان واقعی دارد. تیم توسعه دهنده اریوا همچنین به طور جدی بر نقشه راه خود تمرکز کرده و در تلاش‌اند تا تمام برنامه‌های خود را به درستی اجرا کنند.

نقشه راه ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۲ به صورت زیر است:

سه ماه اول سال ۲۰۲۲

 • راه اندازی بلاکچین مختص سفر و گردشگری در دبی
 • به روز رسانی ارز دیجیتال اریوا
 • راه اندازی شرکت اریوا ولد دبی (Ariva World Dubai)
 • راه اندازی ورژن اندروید و آی او اس (iOS) اریوا ولد
 • راه اندازی گیت وی پرداخت اریوا فایننس
 • راه اندازی وب سایت بازی متاورس
 • انتشار وایت پیپر اریوا واندرلند
 • راه اندازی مدل امتحانی پیش آلفا (Pre-Alpha) اریوا واندرلند
 • توسعه مشاغل B2B

سه ماه دوم سال ۲۰۲۲

 • توسعه کمپین بازارهای جهانی مارکتینگ
 • به روز رسانی نسخه بازار ان اف تی (NFT) اریوا واندرلند
 • به روز رسانی نسخه اریوا ولد
 • اضافه کردن زبان‌های بیشتر به اریوا ولد
 • همکاری با شرکت‌های دیگر برای ارائه کارت‌های اعتباری اریوا
 • لیست کردن جفت ارزهای جدید در صرافی‌های بزرگ

سه ماه سوم سال ۲۰۲۲

 • همکاری با هتل‌ها و سایر عوامل گردشگری
 • ارائه ارزهای دیجیتال بیشتر در اریوا ولد
 • گیت وی اریوا فایننس برای ارتباط شرکت‌ها با مشتری (B2C)
 • شخصی سازی سیستم اریوا واندرلند
 • راه اندازی پلتفرم خرید آنلاین در اریوا دیجیتال (Ariva Digital)
 • توسعه پروژه اریوا کلاب (Ariva Club)

سه ماه آخر سال ۲۰۲۲

 • انتشار نسخه بتا اریوا واندرلند
 • انتشار نسخه آلفا اریوا کلاب
 • انتشار سیستم رأی گیری اریوا
 • انتقال ارز دیجیتال اریوا به شبکه اصلی خود
 • انتشار نقشه راه ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۳

توکن سوزی آریوا

توکن سوزی فرایندی است که پروژه های ارز دیجیتال از آن به منظور ابزاری برای مقابله با عرضه زیاد و همچنین افزایش ارزش از آن استفاده می کنند. ارز دیجیتال اریوا تا به امروز بیش از ۶ درصد از کل موجودی خود یعنی ۶ میلیارد واحد توکن را سوزانده است.

آمار و ارقام مربوط به توکن سوزی شیبا

تاریخچه قیمت آریوا

کوین آریوا در حاضر رتبه ۷۶۸ را بر اساس ارزش بازار در وب سایت کوین مارکت کپ از آن خود کرده است. کوین‌های ای آر وی (ARV Coin) در سپتامبر ۲۰۲۲ با قیمت ۰/۰۰۰۰۲۶ دلار به بازار عرضه شدند. ارز دیجیتال اریوا یک ماه بعد از عرضه در تاریخ ۱۱ اکتبر به بالاترین قیمت تاریخی خود در ۰/۰۰۱۴ دلار رسید.

در حال حاضر در اگوست ۲۰۲۲، اریوا با قیمت ۰/۰۰۰۱۶ دلار در بازار جهانی خرید و فروش می‌شود.

نمودار قیمت اریوا
نمودار قیمت ارز دیجیتال اریوا

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰

حالا که با پروژه اریوا و اهدافش آشنا شدیم بهتر است نگاهی به پیش بینی قیمت آن برای چند سال آینده نیز بیندازیم.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۲

وب سایت والت اینوستور (Wallet Investor) در مورد قیمت رمز ارز اریوا برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی می‌کند که قیمت این رمز ارز به ۰/۰۰۰۶ دلار افزایش یابد. سایر تحلیلگران به صورت خوش‌بینانه‌تری به روند قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نگاه می‌کنند. طبق تحلیل‌های آن‌ها انتظار می‌رود قیمت اریوا در سال ۲۰۲۲ به قیمت ۰.۰۰۲۵ دلار افزایش یابد.

وب سایت تریدینگ بیستز (Trading Beasts) هم در این باره اظهار می‌کند که قیمت این ارز دیجیتال احتمالاً تا پایان امسال به ۰/۰۰۴ دلار افزایش خواهد یافت.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۳

برای سال ۲۰۲۳، پیش بینی می‌شود که قیمت کوین‌های اریوا به حداکثر قیمت ۰/۰۰۰۵۴ دلار افزایش یابد اما به طور میانگین در قیمت ۰/۰۰۰۴۶ دلار معامله خواهد شد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۵

روند صعودی کوین‌های اریوا تا اوایل سال ۲۰۲۵ ادامه یافته و پس از آن روند نزولی در پیش خواهد گرفت. طبق داده‌های وب سایت تک نیوز لیدر (Tech News Leader) حداکثر قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۲۵ ۰/۰۰۰۹۱ دلار خواهد بود و در بهترین حالت ممکن است به ۰/۰۰۱ دلار برسد.

بسیاری از تحلیلگران بازار بر اینکه حداکثر قیمت اریوا در این سال ۰/۰۰۱ دلار خواهد بود اتفاق نظر دارند. با این وجود، وب سایت دیجیتال کوین پرایس (Digital Coin Price) احتمال می‌دهد که حداکثر قیمت رمز ارز اریوا در این سال ۰/۰۰۶۲ دلار با میانگین قیمت ۰/۰۰۰۵۷۶ دلار باشد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۲۷

در سال ۲۰۲۷، وب سایت تک نیوز لیدر پیش بینی می‌کند که میانگین قیمت کوین‌های اریوا ۰/۰۰۲ دلار باشد. این افزایش قیمت چشمگیر ممکن است در نتیجه بازار گاوی آن سال روی دهد.

وب سایت پرایس پریدکشن (Price Prediction) با پیش بینی‌های تک نیوز لیدر موافق بوده و می‌گوید که احتمال می‌رود قیمت رمز ارز اریوا به مرز ۰/۰۰۳ دلار افزایش پیدا کند.

با این وجود، تحلیلگران وب سایت دیجیتال کوین پرایس چندان در این باره خوش بین نبوده و طبق داده‌های آن‌ها قیمت هر کوین اریوا به ۰/۰۰۰۸۸ دلار در سال ۲۰۲۷ افزایش می‌یابد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اریوا برای سال ۲۰۳۰

تحلیلگران وب سایت تک نیوز لیدر معتقدند که میانگین قیمت کوین‌های ای آر وی در سال ۲۰۳۰ به ۰/۰۰۶ دلار افزایش پیدا خواهد کرد و شاید به قیمت ۰/۰۰۷ دلار نیز برسد. این افزایش قیمت، احتمالاً در نتیجه پذیرش انبوه پروژه اریوا در سراسر نقاط جهان خواهد بود.

وب سایت پرایس پریدیکشن نیز با این پیش بینی موافق بوده و معتقد است که احتمالاً قیمت این رمز ارز تا آخر این دهه به ۰/۰۰۸ دلار افزایش پیدا کند.

سخن آخر

ارز دیجیتال اریوا با توکن بومی «ARV» یکی از پروژه‌های ارز دیجیتال منحصر به فرد در نوع خود است. این شبکه با هدف ارائه بستری برای رزرو مناطق گردشگری، هتل‌ها و رستوران‌ها و همچنین تعامل گردشگران با یکدیگر طراحی شده است.

اریوا همچنین امکان دریافت و انتقال بین‌المللی پول با هزینه بالا و سرعت پایین را امکان‌پذیر می‌کند. در نتیجه، افراد در هر نقطه جهان می‌توانند بدون نیاز به طی کردن مراحل بانکی، پول را به نقاط دیگر ارسال کنند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها