تتانکس

معرفی بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن

بهترین کتاب پرایس اکشن برای آموزش به زبان ساده به همراه لینک دانلود

پرایس اکشن (Price action) یک استراتژی معاملاتی بر اساس حرکت قیمت در طول یک دوره معین است. کتاب‌های زیادی درباره پرایس اکشن نوشته شده است و سرمایه گذاران می‌توانند با مطالعه آن‌ها با این استراتژی بهتر آشنا شوند. در ادامه این مطلب به معرفی بهترین کتاب پرایس اکشن ترجمه شده خواهیم پرداخت.

بهترین کتاب پرایس اکشن ترجمه شده

تحلیل تکنیکال (Technical Analysis) یکی از ابزارهای مؤثر برای تریدرهای مبتدی و همچنین با تجربه جهت فعالیت بهتر در بازار است. با استفاده از تحلیل تکنیکال سرمایه گذاران به راحتی می‌توانند از روند احتمالی بازار اطلاع یافته و معاملاتی پر سود در بازار ارزهای دیجیتال یا سایر بازارهای مد نظر خود انجام دهند.

یکی دیگر از ابزارهای مفید برای تریدرها، استراتژی پرایس اکشن (Price Action) است. پرایس اکشن روشی برای انجام معاملات است که از داده‌های موجود درباره قیمت‌های یک دارایی برای پیش بینی قیمت آینده آن استفاده می‌کند. این استراتژی بدون استفاده از اندیکاتورها (Indicators) یا حتی میانگین‌های محرک (Moving Averages) روند قیمت آینده دارایی‌ها را پیش بینی می‌کند.

تریدرهایی که به استراتژی پرایس اکشن علاقه دارند و می‌خواهند در معاملات آینده خود از آن استفاده کنند، می‌توانند از طریق بهترین کتاب‌های پرایس اکشن ترجمه شده، با این استراتژی آشنا شوند. برای دانستن بیشتر در مورد پرایس اکشن نگاهی به مقاله «بهترین الگوهای پرایس اکشن» هم بیندازید.

بهترین کتاب پرایس اکشن

بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن که توسط نویسندگان و سرمایه گذارانی مطرح نوشته شده‌اند عبارت‌اند از:

 1. سه گانه پرایس اکشن از ال بروکس
 2. پرایس اکشن حرکت قیمتی  
 3. راهنمای جامع تریدینگ پرایس اکشن
 4. بهترین راهنمای معامله با پرایس اکشن
 5. درک پرایس اکشن
 6. الگوهای شمعی ژاپنی
 7. کتاب راهنمای کامل تجزیه و تحلیل قیمت‌ها
 8. راهنمای جامع تریدینگ
 9. دائره المعارف الگوهای نمودار
 10. کتاب صلاحیت روند و تریدینگ
 11. هنر و علم تجزیه و تحلیل تکنیکال
 12. الگوهای کندل استیک برای آدمک
 13. روانشناسی تریدینگ

سه گانه پرایس اکشن از ال بروکس

اولین کتاب‌های پرایس اکشن که می‌خواهیم معرفی کنیم، شامل ۳ کتاب مختلف از نویسنده ال بروکس (Al Brooks) می‌شود. این سه کتاب جزئیات زیادی از ترندها، محدوده نوسان (Trading Ranges) و بازگشت‌ها (Reversals) ارائه می‌دهند.

ال بروکس یک جراح و چشم پزشک است که بعدها زندگی خود را وقف سرمایه گذاری و انجام معاملات مختلف برای بیش از ۳ دهه کرد.

با این حال، با توجه به اینکه او در ابتدا پزشک و جراح بوده است، ممکن است بسیاری به توانایی‌های او در حوزه سرمایه گذاری و تریدینگ اعتماد نکنند؛ اما او تا کنون تریدرهای زیادی را در صرافی «Chicago Mercantile » آموزش داده است.

کتاب سه گانه ال بروکس، نحوه خواندن و تفسیر نمودارها که فرایند دشواری برای تریدرهای جدید است را ساده کرده است. در ادامه کتاب هاب سه گانه از ال بروکس را بررسی خواهیم کرد.

کتاب پرایس اکشن و روندها

کتاب پرایس اکشن و روندها (Trading Price Action Trends)، اولین کتاب از سه گانه ال بروکس است. این کتاب بر ترندها و الگوهای ادامه‌دار تمرکز کرده و به تریدرها کمک می‌کند که بسته به ترندهای بازار معامله کنند. دو تا از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب عبارت‌اند از:

 • شناسایی روندها و تریدینگ نهادی
 • روش‌های معاملاتی مختلف بر اساس زمان بندی

برای دانلود کتاب پرایس اکشن و روندها روی این لینک بزنید.

کتاب پرایس اکشن محدوده‌های معامله

کتاب پرایس اکشن محدوده‌های معامله (Trading Price Action Trading Ranges) شامل روش‌های برای انجام معاملات در سطوح مختلف و همچنین مواردی مانند شکست‌ها (Breakout) و همچنین حمایت و مقاومت (Support and Resistance) می‌شود که کمک زیادی در شناسایی روند قیمت به تریدر می‌کند.

این کتاب ۶۰۰ صفحه‌ای شامل جزئیات و اطلاعات فراوانی می‌شود که تریدرهای بازار ارز دیجیتال می‌توانند با مطالعه آن عملکرد بهتری در بازار داشته باشند.

برای دانلود کتاب پرایس اکشن محدوده‌های معامله روی این لینک بزنید.

کتاب پرایس اکشن بازگشت‌ها

کتاب پرایس اکشن بازگشت‌ها (Trading Price Action Reversals) سومین کتاب از سه گانه ال بروکس است که بازگشت‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. بازگشت به تغییر در یک روند مداوم می‌گویند که روند بازار را معکوس می‌کنند. بازگشت‌ها بسته به روند مداوم پیشین، مانع زیان یا حتی سود می‌شوند. تریدرهای مختلف می‌توانند به روش‌های مختلفی از این کتاب بهره ببرند، از جمله:

 • کتاب پرایس اکشن بازگشت‌ها امکان معامله در بازار پر نوسان و بازگشت‌های سریع را فراهم می‌کند.
 • شامل ابزارهای مختلفی برای انجام معاملات و نحوه استفاده از آن‌ها می‌شود.
 • به جنبه‌های رفتاری مختلف تریدینگ و معاملات می‌پردازد.

این کتاب حدود ۵۷۵ صفحه است و سرمایه گذارانی که تمایل به تهیه و استفاده از این کتاب در معاملات خود دارند، می‌توانند ترجمه شده آن را خریداری کنند.

برای دانلود کتاب پرایس اکشن بازگشت‌ها روی این لینک بزنید.

کتاب پرایس اکشن حرکت قیمتی

این کتاب پرایس اکشن حرکت قیمتی (Price Action Breakdown) توسط لارنتیو دامیر (Laurentiu Damir) نوشته شده است که بیش از ۱۴ سال در حوزه تریدینگ و معاملات تجربه دارد و چندین کتاب مختلف هم در باره تحلیل تکنیکال نوشته است. تعداد زیادی از کتاب‌های دامیر با استقبال خوبی از جانب سرمایه گذاران مواجه شده‌اند. با این حال این کتاب یکی از بهترین کتاب پرایس اکشن ترجمه شده و جزو بهترین کتاب‌هایی است که او تا کنون نوشته است.

وجه تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های پرایس اکشن در این است که این کتاب به خوبی حرکت بازار در نمودارها را درک می‌کند. از این کتاب نه تنها فقط در بورس، بلکه در فارکس و ارزهای دیجیتال هم می‌توان استفاده کرد.

پرایس اکشن حرکت قیمتی، کتاب نسبتاً کوچکی است و پرایس اکشن را در ۱۰۸ صفحه به طور مختصر برای تریدرها توضیح می‌دهد.

برای دانلود کتاب پرایس اکشن حرکت قیمتی روی این لینک بزنید.

کتاب راهنمای جامع تریدینگ پرایس اکشن

کتاب راهنمای جامع تریدینگ پرایس اکشن (In Depth Guide to Price Action Trading) هم یکی دیگر از بهترین کتاب پرایس اکشن از لارنتیو دامیر است که اطلاعات زیادی را در ۱۰۲ صفحه به خوانندگان منتقل می‌کند. این کتاب تا حدودی با کتاب قبلی لارنتیو دامیر متفاوت است و بیشتر از ابزارهای تکنیکال برای توصیف برخی استراتژی‌هایی که بر اساس ترند، روند و محدوده طراحی شده‌اند، استفاده می‌کند.

این کتاب همچنین به موضوعاتی مانند الگوی فیبوناچی، نسبت سود و زیان و برخی ابزارهای سرمایه گذاری دیگر نیز می‌پردازد.

کتاب بهترین راهنمای معامله با پرایس اکشن

کتاب بهترین راهنمای معامله با پرایس اکشن (The Ultimate Price Action Trading Guide) توسط آتاناس ماتوو (Atanas Matov)، سرمایه گذاری مجرب در لندن نوشته شده است که توصیه‌هایی درباره بهترین روش‌های سرمایه گذاری و تریدینگ به خوانندگان خود می‌کند.

آتاناس ماتوو نویسنده یکی از بهترین کتاب پرایس اکشن ترجمه شده  تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰ تریدر را آموزش داده است. این کتاب در ۹۴ صفحه خلاصه شده است و اطلاعات کلی درباره تحلیل تکنیکال و سرمایه گذاری ارائه می‌دهد.

کتاب بهترین راهنمای معامله با پرایس اکشن به زبانی ساده نوشته شده و اطلاعات پایه‌ای را در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد که به خصوص برای سرمایه گذاران مبتدی و کم تجربه ایده آل است.

برای دانلود کتاب بهترین راهنمای معامله با پرایس اکشن روی این لینک بزنید.

کتاب درک پرایس اکشن

کتاب درک پرایس اکشن (Understanding Price Action) توسط باب وولمن (Bob Volman) نوشته شده است و هر دو تریدرهای ماهر و بی تجربه می‌توانند از آن در سرمایه گذاری‌های خود بهره ببرند. این کتاب شامل نمودارهای تکنیکال و استراتژی‌های تریدینگ می‌شود که تریدرها می‌توانند در کتاب‌های دیگر هم با آن آشنا شوند اما چیزی که باعث تمایز آن می‌شود این است که تجربیات و درس‌های ۶ ماهه را در جلسه‌هایی ۵ دقیقه‌ای خلاصه کرده است.

این جلسات به کاربران کمک می‌کنند تغییرات و نوسان‌های دوره‌های کوتاه مدت را بهتر شناسایی کنند. علاوه بر این، در این کتاب ۴۰۰ نمودار شامل شده است که بیشتر نمودارهای مورد نیاز تریدرها را در نظر می‌گیرد.

کتاب درک پرایس اکشن جزو کتاب‌های نسبتاً حجیم است که اطلاعات جامعی را در ۴۳۴ صفحه به خوانندگان ارائه می‌دهد.

کتاب الگوهای شمعی ژاپنی

کتاب الگوهای شمعی ژاپنی (Japanese Candlestick Charting Techniques) هم یکی دیگر از کتاب‌هایی است که می‌توان در لیست بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن قرار داد. استیو نیسون (Steve Nison) اولین فردی است که الگوهای ژاپنی را به عنوان ابزاری برای تحلیل بازار معرفی کرد. نیسون بیش از ۳ دهه در سرمایه گذاری و آموزش نیروهای جدید تجربه دارد.

اگرچه این کتاب جدید نیست و طبیعتاً کتاب‌های جدیدتر زیادی در این حوزه وجود دارند اما در سال ۲۰۰۱ چاپ دوم الگوهای شمعی ژاپنی با برخی تغییرات جدید منتشر شد. برخی این تغییرات عبارت‌اند از:

 • نمودارهای جدید برای معاملات میان روز (Intraday)
 • شامل تکنیک‌های جدیدی می‌شود که می‌توان با استفاده از کامپیوتر آن‌ها را در معاملات خود پیاده سازی کرد.
 • بخش مربوط به سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) گسترش و توسعه یافته است.
 • تکنیک‌های جدید کاهش ریسک و زیان را معرفی می‌کند.

برای دانلود کتاب الگوهای شمعی ژاپنی روی این لینک بزنید.

کتاب راهنمای کامل تجزیه و تحلیل قیمت‌ها

کتاب راهنمای کامل تجزیه و تحلیل قیمت‌ها (A Complete Guide to Volume Price Analysis) توسط آنا کولینگ (Anna Coulling) نوشته شده است که در ابتدا در به عنوان سرمایه گذار یا تریدر فعالیت نمی‌کرد. او در کتاب ۱۹۳ صفحه ای خود اطلاعات زیادی ارائه داده است که هر دو تریدرهای بلند مدت و کوتاه مدت می‌توانند از آن بهره ببرند.

برای دانلود کتاب راهنمای کامل تجزیه و تحلیل قیمت‌ها روی این لینک بزنید.

کتاب راهنمای جامع تریدینگ

کتاب راهنمای جامع تریدینگ (THE ULTIMATE TRADING GUIDE) توسط سه نویسنده به نام‌های جان هیل (John Hill)، جورج پروت (George Pruitt) و لاندی هیل (Lundy Hill) نوشته شده است. این کتاب در باره توسعه سیستم‌های معاملاتی مکانیکی (Mechanical Trading) با استفاده از رفتارهای پرایس اکشن صحبت می‌کند.

علاوه بر این، این کتاب به موضوعات دیگری هم می‌پردازد از جمله:

 • طریقه به کار گیری نظریه امواج الیوت (Elliot Wave Theory)
 • فرصت‌های کمیاب الگوهای تریدینگ
 • تریدینگ در الگو کانال (Channel)
 • الگوهای سوئینگ تریدینگ

در کل کتاب راهنمای جامع تریدینگ، اطلاعات کلی زیادی را در اختیار سرمایه گذاران پرایس اکشن قرار می‌دهد و سرمایه گذاران با بهره‌گیری از آن می‌توانند تجربه بهتری از بازار داشته باشند.

کتاب دائره المعارف الگوهای نمودار

دائره المعارف الگوهای نمودار (Encyclopedia of Chart Patterns) از توماس بولکوفسکی (THOMAS BULKOWSKI) جزو بهترین کتاب پرایس اکشن است که با استفاده از داده‌ها و آمار بازار، اطلاعات زیادی ارائه می‌دهد، از جمله:

 • راهنمای شناسایی الگوها و نمودارها
 • درصد موفقیت و شکست در هر دو بازار خرسی (Bear) و گاوی (Bull)
 • به کار گیری الگوهای حجمی
 • روش‌های تریدینگ و خروج از بازار
 • مشخصه الگوهای ناموفق

اگرچه این کتاب استراتژی‌های تریدینگ را معرفی نمی‌کند اما داده‌ها و آمار زیادی را ارائه داده است که تریدری‌ها می‌توانند از آن‌ها برای طراحی استراتژی‌های مناسب خود استفاده کنند.

برای دانلود کتاب دائره المعارف الگوهای نمودار روی این لینک بزنید.

کتاب صلاحیت روند و تریدینگ

کتاب صلاحیت روند و تریدینگ (TREND QUALIFICATION AND TRADING) توسط ال.آی لیتل (L. A. LITTLE) نوشته شده است و اطلاعات زیادی در خصوص نحوه شناسایی ترندها و کاستی‌های بازار ارائه می‌دهد. این کتاب نه تنها بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن برای تریدرهای این استراتژی بلکه برای تمام تریدرهای بازار است.

ال. آی لیتل در کتاب خود چهارچوبی برای ارزیابی روندها و بهترین روش برای پیدا کردن آن‌ها را ارائه داده است. تریدرهای پرایس اکشن علاقه زیادی به استفاده از قیمت و حجم برای تأیید روندها دارند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از این کتاب داده‌های جدیدتری را برای اعمال در استراتژی‌های خود دریافت کنند.

کتاب هنر و علم تجزیه و تحلیل تکنیکال

کتاب هنر و علم تجزیه و تحلیل تکنیکال (THE ART & SCIENCE OF TECHNICAL ANALYSIS)، نوشته آدام گرایمز (ADAM GRIMES) به مطالب مختلفی از جمله ساختار بازار (Market Structure)، پرایس اکشن و استراتژی‌های تریدینگ مربوط می‌شود. این کتاب پرایس اکشن شامل مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و ایده‌های تریدینگ می‌شود.

گرایمز در ابتدای کتاب خود بر ساختار بازار تمرکز کرده و سپس به الگوهای مختلف بازار می‌پردازد. قسمت الگوهای معاملاتی عملی (practical trading templates) یکی از بخش‌های جذاب این کتاب است که به جای ارائه قوانین و روش‌های دقیق به ارائه الگوهایی می‌پردازد که تریدرها بسته به ارزیابی‌های خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

این کتاب با بخش‌هایی که به مدیریت ریسک و تریدرهای مختلف اختصاص داده است یکی از بهترین کتاب پرایس اکشن ترجمه شده در بازار است.

کتاب الگوهای کندل استیک برای آدمک

کتاب الگوهای کندل استیک برای آدمک (Candlestick Charting For Dummies) توسط راسل رودز (Russel Roads) نوشته شده است. یکی از مهارت‌های لازم برای تریدرهای پرایس اکشن، خواندن درست الگوهای کندل استیک (Candlestick) است تا به درستی بداند در بازار چه می‌گذرد و ممکن است چه روندی در آینده در پیش بگیرد.

با این حال، خواندن الگوهای کندل استیک چندان راحت نیست و به خصوص برای تریدرهای مبتدی چالش برانگیز است. اگرچه کتاب‌های زیادی درباره الگوهای کندل استیک نوشته‌اند اما این کتاب را به این دلیل در فهرست بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن قرار داده‌ایم، چرا که این الگوها را به زبانی ساده توضیح داده است.

نویسنده این کتاب، به هیچ عنوان درباره اصطلاحاتی که خوانندگان ممکن است از پیش با آن آشنایی نداشته باشند، صحبت نمی‌کند. از این رو، سرمایه گذاران تازه وارد که اطلاعات زیادی درباره اصطلاحات تخصصی تریدینگ ندارند می‌توانند از این کتاب نهایت استفاده را ببرند.

کتاب روانشناسی تریدینگ

کتاب روانشناسی تریدینگ (The Psychology Of Trading)، نوشته برت استین بارگر (Brett Steenbarger) یکی از بهترین کتاب‌های پرایس اکشن ترجمه شده است که به تریدرها روش‌های مختلف جلوگیری از اشتباهات احساسی و روانی را می‌دهد. در بازار سرمایه گذاری عوامل زیادی وجود دارند که منجر به تصمیماتی اشتباه توسط تریدر می‌شوند.

نویسنده در این کتاب به تریدرها یاد می‌دهد که چگونه از بروز برخی اشتباهات و تصمیم‌های غلط از طریق انجام برخی کارها جلوگیری کنند. این کتاب تریدرها را در جهت مدیریت برخی احساسات و جلوگیری از تصمیمات اشتباه راهنمایی می‌کند.

خلاصه‌ای از آنچه تا کنون در مطلب بهترین کتاب ترجمه شده پرایس اکشن گفته شد:

پرایس اکشن یکی از استراتژی‌های محبوب و مؤثر برای تریدرهای بازارهای سرمایه گذاری است. پرایس اکشن ابزاری برای پیش بینی روند احتمالی قیمت با ارزیابی داده‌های موجود از قیمت یک دارایی در یک دوره خاص است.

برخی از سرمایه گذاران و تریدرهای ماهر که تجربه موفقیت آمیزی از بازار سرمایه گذاری داشته‌اند، کتاب‌هایی در مورد استراتژی پرایس اکشن نوشته و منتشر کرده‌اند. سرمایه گذاران با مطالعه این کتاب‌ها می‌توانند بهتر با پرایس اکشن، نحوه استفاده از آن و حتی نمودارهای مختلف بازار آشنا شوند.

از جمله برخی از بهترین کتاب‌های پرایس اکشن ترجمه شده می‌توان به سه گانه پرایس اکشن از ال بروکس، پرایس اکشن حرکت قیمتی، راهنمای جامع تریدینگ پرایس اکشن و … اشاره کرد. خوانندگان با خواندن هر کدام از این کتاب‌ها می‌توانند اطلاعات خود را از بازار سرمایه گذاری و پرایس اکشن افزایش داده و در نتیجه تجربه بهتری از بازار سرمایه گذاری داشته باشند.

سوالات متداول
 • بهترین کتاب پرایس اکشن کدام است؟

  انتخاب بهترین کتاب پرایس اکشن تا درجه زیادی به سبک معاملایت شما بستگی دارد. سه گانه ال بروکز برای بسیاری اولین انتخاب است.
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
پرایس اکشن چیست و بهترین استراتژی معاملاتی پرایس اکشن کدام است؟ - تتانکس بلاگ
11 ماه قبل

[…] آشنایی با بهترین کتاب‌های پرایس اکشن به مطلب «بهترین کتاب پرایس اکشن» مراجعه […]