تتانکس

از متاورس شیبا چه می‌دانیم؟ سیر تا پیاز شیباورس و کسب درآمد از آن

از متاورس شیبا چه می‌دانیم؟ سیر تا پیاز شیباورس و کسب درآمد از آن

اول از همه باید شفاف سازی کنیم که به متاورس شیبا در اصل شیباورس گفته می‌شود پس اگر جایی در ادامه مقاله به این اصطلاح برخورد داشتید بدانید که منظور همان متاورس اکوسیستم شیبا است. در هر صورت، شیباورس یک دنیای متاورسی است که قصد دارد نسخه‌ای دیجیتالی از دنیای را در فضای بلاکچین خلق کند که ویژگی‌هایی مانند واقعیت مجازی، مشاور املاک دیجیتالی، توکن غیرمثلی (NFT) و گیمیفای یا کسب درآمد از طریق بازی را در خود جای داده است.

متاورس شیبا یا شیباورس چگونه کار می‌کند؟

شیباورس یک دنیای متاورس و شیباسیتی هم پایتخت آن است. شیباسیتی در نزدیکی منطقه جنسیس قرار گرفته است. منطقه جنسیس یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین مناطق در شیباورس و شیباسیتی است.

بخش‌های مختلف شیباسیتی بستری برای پلتفرم‌ها و محصولاتی است که از توکن بومی اکوسیستم شیبااینو یعنی شیبا استفاده خواهند کرد و برای مثال می‌توان به منطقه شیباریوم و منطقه شیباسواپ اشاره کرد.

راه اندازی شیباورس با همه جذابیت هایی که دارد می تواند تاثیر مثبتی روی قیمت شیبا داشته باشد. تتانکس بستر ساده ای را به منظور فروش و خرید شیبا با کمترین کارمزد در اختیار کاربران خود قرار داده است.

منطقه جنسیس؛ آغازی بر شیباورس

منطقه جنسیس در واقع  حوزه قضایی برای آن دسته از سرمایه گذارانی است که برای اولین باور قصد ورود به شیباورس را دارند. منطقه جنسیس از خط ساحلی اروپا الهام گرفته شده است. این منطقه توسط رشته تپه‌ها و جنگل زارهایی انبوه احاطه شده است. ساختمانی یک طبقه‌ای با دید بسیار چشم نواز از اقیانوس روی تپه قرار خواهد گرفت.

یک میدان در مرکز شهر میزبان مجسمه‌ای بادکنکی از یک سگ بزرگ است. این میدان از یک طرف به دریا و ساحل و از طرفی دیگر به بندر راه دارد. در سوی مخالف شیباسیتی، هم آسمان خراش‌هایی سر به فلک کشیده که فضاهای همگانی کوچکی را در لا به لای خود جای داده‌اند، تعداد زیادی فضای سبز، پارک و خیابان قرار دارند.

مهم‌ترین ویژگی‌های متاورس شیبا کدام است؟

 • بازار خرید و فروش توکن غیرمثلی (NFT)
 • کسب درآمد از طریق بازی
 • امکان تجربه واقعیت مجازی
 • بازار خرید و سوزاندن توکن بومی شیباورس یعنی ورس (Verse)
 • فروشگاه‌های مجازی
 • فرصت‌های شغلی دورکاری
 • ابزارهای مبتنی بر دیفای که از اکوسیستم شیبا استفاده می‌کنند.
 • بنرهای آموزشی

هدف از شیباورس چیست؟

از مهم‌ترین اهدافی که پشت راه اندازی متاورس شیبا نهفته است می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد.

حمایت و ترویج اکوسیستم توکن شیبا

خالقان شیباورس در تلاش بوده‌اند که این پلتفرم بازتابی از متاورس اکوسیستم شیبا برای کاربران معمولی و تازه کار باشد. از آن جایی که مناطق شیباسیتی متناظر با پلتفرم‌های توکن شیبا است، رویدادها و بازی‌های اجتماعی تدارک دیده شده برای جامعه شیبا و مفید برای پروژه‌ها توسط شتاب دهنده‌های شیبا پذیرفته خواهد شد. باور بر این است که این رویدادها می‌توانند کاربرهای پرانرژی و تازهای را به سمت و سوی محصولات شیبا روانه کنند.

فراهم کردن فرصت‌های سرمایه گذاری برای جامعه شیبا

خالقان شیباورس در تلاش بودند که تا حد امکان بهترین مشوق‌های سرمایه گذاری را برای جامعه شیبا فراهم کند. با شروع به کار شیباورس کاربران از فرصت‌های سرمایه گذاری در توکن وِرس، ایردراپ‌های شیباسواپ، کسب درآمد از طریق بازی و بازار توکن غیرمثلی لذت خواهند برد.

آموزش به کاربران جدید

بلاکچین فرصت‌های زیادی را در اختیار قشر بزرگی از جامعه قرار می‌دهد. در سال‌های اخیر شاهد آن بوده ایم که کودکان بازی‌های بلاکچینی مانند اکسی اینفینیتی را در فقیرترین نقاط کرده زمین بازی می‌کنند. هدف خالقان این بود که شرایط کسب درآمد برای این اقشار را از طریق آموزش به نسل جوان به صورتی جذاب و جالب فراهم کند. شیبا آکادمی و شیبا استودیو بستری برای کودان و نوجوانان است تا آموزش ببینند و در فضای امن کار با بلاکچین را آموزش ببینید.

در شیباورس چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

خرید و فروش توکن غیرمثلی

با داشتن توکن غیر مثلی (NFT) شیبا اینو اجازه خواهید داشت تا در بخش‌های مختلف شیباورس مشارکت داشته باشید. قادر خواهید بود که در رویدادهای مختلف و چالش‌های بازی محور شرکت کنید. اگر هم پدر و مادر خیلی به روزی باشید می‌توانید در دوره‌های آموزشی آکادمی شیبا برای کودک دلبندتان شرکت کنید.

پرورش شیبا اینوها

در شیباورس هر کاربر یک شیبا اینو منحصر به فرد دارد. هر یک از آن‌ها دارای ظاهر، ویژگی‌ها، ضعف‌ها و قدرت‌های مختص به خود خواهند بود. شیبا اینو همراه با شما رشد می‌کند و مهارت‌های تازهای را فرا خواهد گرفت و نیازمند توجه شما است.

کاربران می‌توانند بیشتر از یک شیبا در دنیای متاورس شیبا داشته باشند. قاعدتاً اگر یک شیبای نر و یک شیبای ماده داشته باشید، باید انتظار بچه شیبا هم (جدی میگم!) داشته باشید. این بچه شیبا، تمامی خصوصیات پدر و مادر خود را به ارث می‌برند. اگر شانس با شما یار باشد، شاید یکی از این بچه شیباها به واسطه توانایی‌های ارزشمند در بازی‌های متاورسی در بازار ارزش بیشتری داشته باشد.

خرید و فروش زمین

هر قطعه از مین، آپارتمان یا خانه به صورت یک توکن غیرمثلی (NFT) در فضای بلاکچین خواهد بود و در نتیجه قابل خرید و فروش و صد البته قرض دادن و گرفتن است. بسته به منطقه، موقعیت و اندازه این قطعه زمین، ارزش آن در بازار هم بالا و پایین دارد و همین موضوع باعث می‌شود که کاربران برای توسعه قطعه زمین خود تلاش کنند.

راه اندازی پرورشگاه شیبااینوها

داشتن یک زمین به شما و شیبااینوهایی که در اختیار دارید این امکان را می‌دهد که بتوانند با زاد ولد درآمد خوبی داشته باشید زیرا بعد از گذر از نسل اول شیباها، شیبااینوهای جدید در دنیای متاورس شیبا تنها از طریق زاد ولد به وجود یا بهتر بگیم به دنیا خواهند آمد. هر چقدر که اندازه زمین شما بزرگ‌تر باشد، می‌توانید که تعداد بیشتر زوج شیبا داشته باشید.

فروشگاه‌ها و گالری‌های مجازی

به عنوان یکی از شهروندان ساکن متاورس شیبا، می‌توانید انواع و اقسام هنرهای خود را در بازار عرضه کنید. توسعه متاورس به گونه‌ای پیش رفته است که در حال حاضر می‌توانید فضای مورد نیاز خود را به طور کامل طراحی کنید. می‌توانید توکن‌های غیر مثلی خود را به نمایش بگذارید و از خریداران بالقوه دعوت کنید.

خرید و فروش اکسسوری‌ها

شیبای شما در شیباورس می‌تواند که اکسسوری‌ها و لباس‌های جذاب و منحصر به فردی به تن داشته باشد. شما می‌توانید لباس و اکسسوری‌های خاص خود را طراحی و در بازار بفروشید. از طرفی هم می‌توانید با گشت و گذار در دنیای متاورس شیبا اکسسوری‌های تازهای کشف کنید و به راحتی در بازار بفروشید.

کسب درآمد از طریق بازی

شیبای شما عملاً یک موجود زنده است و به راحتی می‌توانید با آن در بازی‌ها و رقابت‌های مختلف شرکت کنید. همه شیباها نقاط قدرت و ضعف مختص به خود را دارند و هر یک از آن‌ها در انجام فعالیت‌های خاصی تبحر دارند. شیبا همچنین می‌توانند که در قالب تیم در مسابقات شرکت کنند. قطعاً کسب رتبه‌های خوب در این رقابت‌ها می‌تواند درآمد خوبی برای شما در پی داشته باشد.

توکن متاورس شیبا یا وِرس (VERSE) چیست؟

یا وِرس (VERSE) به عنوان توکن بومی متاورس شیبا یا شیباورس مبتنی بر شبکه بلاکچین اتریوم (ERC-20) است. این توکن برای خرید زمین و خانه، شیباهای خاص و اجاره مکان‌های تجاری مورد نیاز خواهد بود. توکن متاورس شیبا همچنین در بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد هم کاربرد دارد.

هر گاه کاربر بخواهد که زمین یا خانه‌های تازه ساخت را بخرد، اول از همه باید در بازار اقدام به خرید توکن متاورس شیبا یعنی ورس کند و سپس با استفاده از آن توکن غیرمثلی  ملک مورد نظر خود را خریداری کند. این توکن‌ها به طریق مختلفی مجدداً وارد چرخه می‌شوند.

اول از همه برخی از آن‌ها در میان مشارکت کنندگان در متاورس شیبا تقسیم می‌شود، تعدادی هم به بودجه مورد نیاز توسعه پروژه اختصاص داده می‌شود، مقداری هم به خیریه اهدا می‌شود و صد البته تعدادی هم سوزانده و برای همیشه از دسترس خارج می‌شود. توکن سوزی قبلاً در مقاله‌ای کاملاً شرح داده شد، این فرایند باعث کاهش حجم در گردش توکن ورس می‌شود.

خلاصه‌ای آنچه در مورد متاورس شیبا گفته شد:

 • شیباورس نام دیگری برای متاورس شیبا است.
 • در این دنیای کاربران می‌تواند از طریق مختلفی همچنین پرورش شیباها، خرید و فروش توکن‌های غیرمثلی، راه اندازی فروشگاه‌ها و گالری‌ها، خرید و فروش انواع زمین و خانه، عرضه اکسسوری‌ها به بازار و خرید و فروش توکن بومی متاورس شیبا یعنی ورس درآمد داشته باشند.
 • توکن بومی شیباورس یعنی ورس یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم است.
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها