تتانکس

توکن سوزی شیبا

حال و آینده توکن سوزی شیبا چگونه خواهد بود؟ با معرفی بهترین سایت توکن سوزی

توکن سوزی شیبا فرایندی است که طی آن دارندگان توکن‌های شیبا دارایی‌های خود را به یک آدرس مخصوص ارسال کرده و در نتیجه توکن‌ها توسط پروتکل سوخته می‌شوند. پورتال، توکن سوزی شیبا در آینده است. در ادامه به طور مفصل در مورد این فرایند و بهترین سایت برای توکن سوزی آن صحبت خواهیم کرد.

پورتال توکن سوزی شیبا چیست؟

پورتال توکن سوزی فرایندی است که طی آن شبکه از برخی دارندگان توکن‌ها می‌خواهد که دارایی‌های خود را به یک آدرس مخصوص ارسال کنند. در نهایت، در این آدرس توکن‌های شیبا توسط پروتکل سوخته می‌شوند.

این آدرس مربوط به یک کیف پول است که در آن توکن‌ها غیرقابل بازگشت خواهند بود و کسی توانایی برداشت آن‌ها را ندارد. توکن سوزی، مکانیسم مؤثری برای کاهش عرضه در گردش یک شبکه است که طی آن تعداد عرضه در گردش توکن‌های شبکه کاهش پیدا می‌کند.

در بازار ارز دیجیتال، پلتفرمی که عرضه کل کمتری دارد، ممکن است در بازار بهتر عمل کرده و قیمت بالاتری نسبت به پلتفرم‌های با عرضه نامحدود داشته باشد؛ البته این موضوع، صرفاً یک فرضیه است و نمی‌توان به طور صد در صد به آن اعتماد کرد.

اگر اطلاعات کمی در مورد انواع توکن سوزی و تاثیر آن بر قیمت ارزهای دیجیتال دارید، حتما نگاهی به مقال «توکن سوزی چیست؟» بیندازید.

چرا شیبا توکن سوزی می‌کند؟

دلیل اصلی توکن سوزی این پروژه حرکت دادن قیمت و روند رمز ارز به سمت مسیر دلخواه است. تیم توسعه دهنده شیبا پاداش خوبی برای کاربرانی که توکن‌های خود را می‌سوزانند در نظر گرفته است. این کاربران پاداش خود را در قالب توکن‌های ریوشی (RYOSHI) دریافت می‌کنند. توکن ریوشی توکن دوم شبکه شیبا است و از روی نام توسعه دهنده این شبکه نام گذاری شده است.

علاوه بر توکن سوزی، شیباریوم و شیباورس یا همان متاورس شیبا میتوانند کمک زیادی به پیشرفت شیبا از نظر قیمت و عملکرد داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله «از متاورس شیبا چه می‌دانیم؟» مراجعه کنید.

نرخ توکن سوزی شیبا به چه صورت است؟

شیبا اینو تا کنون، برنامه دقیقی برای سوزاندن توکن‌های شیبا از طریق اقتصاد توکنی یا وایت پیپر خود که ووف پیپر (WoofPaper) نامیده می‌شود، ارائه نداده است. در حال حاضر، تنها پورتال توکن سوزی شیبا در دسترس است که توکن‌ها از طریق آن سوزانده می‌شوند.

این پورتال برای اولین بار در ۲۳ آوریل سال ۲۰۲۲ منتشر شد و تا کنون بیش از ۵۹ میلیارد توکن را سوزانده است. پلتفرم شیبا جدای از پورتال توکن سوزی، از جامعه هماهنگی هم برخوردار است که آن‌ها هم بیش از ۱۰ میلیارد توکن را به صورت داوطلبانه سوزانده‌اند.

نرخ توکن سوزی که تا کنون توسط جامعه شیبا سوزانده شده، در ماه مارس حدود ۶ میلیون توکن بود که تا ماه آوریل به ۲۶ میلیارد توکن افزایش یافت. پورتال توکن سوزی در ماه مه به تنهایی بیش از ۳۱ میلیارد توکن را سوزاند.

به طور کلی، در نیمه اول سال ۲۰۲۲ بیش از ۷۰ میلیارد توکن شیبا سوزانده شد!

در واقع، می‌توان گفت که پلتفرم شیبا بخش بزرگی یا به بیانی دقیق‌تر ۴۱ درصد موفقیت خود را مدیون پروتکل توکن سوزی خود است. به علاوه، دلیل اصلی موفقیت شیبا در ۱ سال اخیر و صعود این میم کوین به بالاترین قیمت تاریخی هم به لطف همین پروتکل توکن سوزی بود.

بسیاری از سرمایه گذاران شیبا امیدوارند که توکن سوزی در سال ۲۰۲۲، موفقیت بیشتری را برای این ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد. در حال حاضر، نرخ توکن سوزی حدود ۴۱ درصد و عرضه در گردش نیز ۵۸۹ تریلیون توکن است.

ارزش بازار میم کوین شیبا نیز در تاریخ نگارش این مطلب حدود ۸ میلیارد دلار است و این پلتفرم موفق شده است رتبه ۱۲ را در رتبه‌بندی وب سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) کسب کند.

اگر درصد توکن سوزی بیشتر بود، ارزش بازار ۸ میلیون دلاری تغییر زیادی در قیمت‌ها ایجاد می‌کرد. به عنوان نمونه، اگر درصد توکن سوزی ۸۰ درصد بود، عرضه در گردش به ۲۰۰ تریلیون توکن کاهش می‌یافت.

با ارزش بازار ۸ میلیون دلاری، قیمت هر توکن شیبا ممکن بود دو برابر افزایش یابد. با این وجود در ۱ سال اخیر ارزش نرخ توکن سوزی تنها ۰/۰۱ درصد افزایش یافته است.

صرافی ارز دیجیتال تتانکس به بهری گیری از بازار همتا به همتا (P2P) و همچنین بازار خرید سریع (OTC) امکان خرید شیبا با بهترین قیمت و کمترین کارمزد را فراهم کرده است.

دارایی کاربران در تتانکس به صورت سرد نگهداری و ذخیره می شود و آخرین پروتکل های امنیتی به منظور حداکثر سازی سطح امنیت به کار گرفته می شوند.

شیبا چگونه توکن سوزی می‌کند؟

تا کنون به طور مفصل در مورد پرتال توکن سوزی و تأثیرات آن در این پلتفرم صحبت کردیم. در ادامه نحوه توکن سوزی توسط جامعه شیبا را بررسی خواهیم کرد.

شرکت بیگر اینترتینمنت

شرکت بیگر اینترتینمنت (Bigger Entertainment) یک از بزرگ‌ترین توکن سوزی‌های شیبا را انجام داده است که طی آن بیش از ۱ میلیارد توکن این شبکه را سوزاند.

این شرکت برنامه‌هایی برای توکن سوزی بیشتر و همچنین راه اندازی بازی ان اف تی (NFT) هم داشت اما به دلایلی موفق به اجرای این برنامه‌ها نشد.

بازی‌های شیبا اینو

در حالی که بیشتر بازی‌های ان اف تی به کسب درآمد و پاداش اختصاص داده شده‌اند، شیبا اینو نوعی بازی جدید به نام «Play to Burn» ارائه داده است که در آن کاربران برای توکن سوزی بازی می‌کنند.

بازی موبایل «Bricks Burner» تراویس جانسون (Travis Johnson) به عنوان نمونه، از تبلیغات برای کسب درآمد و توکن سوزی استفاده می‌کند. در این روش از توکن سوزی، تا الان بیش از ۲/۵ میلیارد توکن سوزانده شده است.

جدای از بازی بریک برنر، بازی‌های دیگر زیادی هم وجود دارد که به منظور توکن سوزی ایجاد شده‌اند.

توکن سوزی شیبا در آینده

با بررسی نقشه راه شیبا، می‌بینیم که این شبکه برنامه‌های زیادی برای توکن سوزی در آینده دارد. برخی از این برنامه‌ها عبارت‌اند از:

  • متاورس شیبا اینو، به کاربران اجازه می‌دهد از طریق تغییر نام دارایی‌های خود، توکن سوزی کنند.
  • تمام پلتفرم‌ها و پروژه‌های آینده شیبا اینو مانند شیبا سواپ (ShibaSwap) و شیباریوم (Shibarium)، مکانیسم‌های توکن سوزی را به همراه بازی‌های مختلف ارائه می‌دهند.
  • پلتفرم نو پیمنتز (NOWPayments) امکانات مختلفی را برای توکن سوزی ارائه می‌دهد.

آیا توکن سوزی شیبا ممکن است منجر به شکست آن شود؟

در صورتی که توکن سوزی برای بلند مدت ادامه یابد ممکن است خطراتی را برای این میم کوین به دنبال داشته باشد. شیبا اینو یکی ارزهای دیجیتال محبوب بازار است که در اواخر سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت تاریخی خود دست یافت.

اما از آن زمان تا کنون قیمت آن رو به کاهش بوده و تغییر خاصی در قیمت آن مشاهده نشده است. این امر لشگر شیبا را تا حدود زیادی نا امید کرد. احتمالاً به همین دلیل توسعه دهنده ناشناس شیبا، ریوشی، پورتال توکن سوزی را ارائه داد.

بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران بازار معتقدند که پروژه‌هایی که عرضه کل پایین‌تری دارند، عملکرد بهتری در بازار خواهند داشت. با این وجود این موضوع تا کنون ثابت نشده است و در بسیاری از موارد حتی خلاف آن ثابت شده است.

احتمالاً توسعه دهندگان و لشگر شیبا سعی دارند با توکن سوزی و کاهش عرضه در گردش، قیمت این میم کوین را افزایش دهند.

به طور کلی، نمی‌توان در مورد تأثیری که این توکن سوزی ممکن است برای شیبا به دنبال داشته باشد، با اطمینان کامل صحبت کرد. باید صبر کرد و دید که این ارز دیجیتال به کجا می‌رود و پس از توکن سوزی‌های مکرر چگونه در بازار عمل خواهد کرد.

بهترین سایت توکن سوزی شیبا کدام است؟

برای پیگیری توکن سوزی لحظه ای پلتفرم های مختلفی وجود دارند اما بهترین آن سایت رسمی توکن سوزی شیبا است. در این پلتفرم خلاصه ای از تمامی توکن سوزی های این ارز دیجیتال آورده شده است.

سخن آخر

تیم توسعه دهنده شیبا، پورتال توکن سوزی را برای کاهش عرضه در گردش این میم کوین ارائه داده است. این پورتال تا کنون بیش از ۷۰ میلیارد توکن را سوزانده است و احتمالاً توسعه دهندگان این شبکه برنامه‌های بیشتری هم برای توکن سوزی در آینده داشته باشند.

با این وجود، شیبا تا کنون برنامه دقیقی برای توکن سوزی در ووف پیپر خود ارائه نداده است و این مکانیسم به صورت تصادفی و بدون برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
پیش بینی قیمت شیبا در سال 2022 تا سال 2025، آیا شیبا به 1 دلار می رسد؟ - تتانکس بلاگ
1 سال قبل

[…] جزئیات بیشتر در مورد فرایند سوزاندن شیبا به مقاله توکن سوزی شیبا نگاهی بیندازید. اگر در مورد توکن سوزی کنجکاو هستید، در […]