تتانکس

ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست و آینده آن چه خواهد شد؟ صعود یا سقوط؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست و آینده آن چه خواهد شد؟ صعود یا سقوط؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو (Floki Inu) یک میم کوین محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۱ و در دورانی که از در و دیوار میم کوین وارد بازار می‌شد، کار خود را آغاز کرد و به مانند بسیاری از میم کوین‌ها نام خود را از یک نژاد سگ گرفته است. در این مقاله از تتانکس به طور مفصل به بررسی فلوکی اینو، آینده قیمت آن و همچنین کاربردهای آن پرداخته ایم؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست؟

فلوکی اینو شباهت جالبی با سلطان میم کوین‌ها یعنی دوج کوین دارد و آن هم این است که هر دوی آن‌ها به واسطه یک ایمیل خالق شده‌اند.

برای اولین بار در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ که نام فلوکی اینو توسط ایلان ماسک مطرح شد. ایلان ماسک در آن تاریخ توییت زد که به‌زودی سرپرستی یک توله‌سگ نژاد شیبا اینو را قبول خواهد کرد و قصد دارد که آن را فلوکی اینو نامگذاری کند.

در آن زمان کسی تصور نمی‌کرد که این توییت ماسک منجر به عرضه یک ارز دیجیتال جدید با همان نام انتخابی ثروتمندترین فرد جهان برای توله‌سگ جدید خود شود.

ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست؟
توییت ایلان ماسک و اشاره به فلوکی اینو

اما گروه توسعه‌دهنده میم کوین فلوکی به‌سرعت دست به کار شدند و از تأثیر توییت‌های ماسک در حرکت صعودی قیمت‌های کریپتو برای ساخت یک ارز جدید بهره‌برداری کردند. زمانی که ایلان ماسک در ۱۲ سپتامبر از ورود این توله جدید به خانواده‌اش خبر داد، فلوکی داشت در بازار کریپتو دست به دست می‌شد.

این میم کوین ظرف چند ماه نخست عرضه خود توانست به افزایش قیمت قابل توجهی دست پیدا کند. فلوکی در ابتدای شروع به کار خود با قیمت یک میلیونوم دلار به فهرست صرافی‌ها وارد شد. با این حال، قیمت آن در ماه سپتامبر با افزایش بیش از ۲۵۰۰۰۰ درصدی روبرو شد و توانست به بالاترین حد قیمتی خود برسد.

این توییت منجر به شکل گرفتن ایده ایجاد رمزارز فلوکی اینو در ذهن چند توسعه‌دهنده بلاکچین شد و آن‌ها در کمتر از یک ماه، این توکن و وبسایت آن را ایجاد کردند.

وضعیت فلوکی اینو در بازار (آبان ۱۴۰۱)

توکن فلوکی چیست؟

توکنومیک به میزان عرضه‌ی یک ارز و توزیع آن اشاره دارد و موضوع مهمی است که قبل از خرید ارز باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا:

اگر عرضه در گردش یک ارز به شدت زیاد باشد و تیم توسعه، برنامه‌ی توکن سوزی را برای آن اجرا نکند، این ارز در معرض افت قیمت قرار دارد.

اگر درصد زیادی از یک ارز، فقط در تعدادی محدود از کیف پول موجود باشد، نشان می‌دهد که قیمت این ارز قابل دستکاری است و ارزش هولد کردن را ندارد.

حداکثر عرضه‌ی ارز فلوکی

۱۰ تریلیون واحد ارز فلوکی

عرضه‌ی کل ارز فلوکی

۹,۳۱۸,۰۰۹,۶۷۴,۵۵۰  واحد ارز فلوکی 

عرضه در گردش ارز فلوکی

۹,۳۱۸.۰۱  میلیارد واحد ارز فلوکی

با توجه به عرضه در گردش فوق العاده زیاد ارز  دیجیتال فلوکی، در حال حاضر می‌توانید این ارز را با قیمت بسیار ارزانی تهیه کنید.

برای هر معامله، ۳ درصد مالیات تعیین شده که در مقایسه با سایر ارزها بسیار زیاد است. در سایت فلوکی اینو قید شده که این مالیات به خزانه  فلوکی تعلق می‌گیرد و صرف امور خیریه، تبلیغات و پیشبرد اهداف پروژه فلوکی می‌شود.

هدف فلوکی اینو چیست؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو باور دارد که روزی به محبوبیت دوج کوین و شیبا اینو و خود را به ۱۰ پروژه برتر دنیای ارزهای دیجیتال خواهد رساند. اما تا به امروز مسیر عکس را در پیش گرفته و از این جایگاه دور و دورتر شده است.

در صفحه اصلی سایت فلوکی، اولین مطلبی که به چشم می‌خورد این است که فلوکی می‌خواهد با استفاده از قدرت میم‌کوین‌ها، کاربردهای واقعی و مشارکت در امور خیریه، قدرت و فرصت‌های کسب سود را به جای شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ،  به مردم و به ویژه قشر ضعیف‌تر بدهد. در هر صورت فلوکی اینو برای خود سه بخش و هدف اصلی تدوین کرده است:

 • فرهنگ و قدرت میم: آن‌ها معتقدند مردم به شدت میم‌ها را دوست دارند و این راه اصلی برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال نزد مردم است.
 • کاربرد: توکن فوکی (Floki) ابزار اصلی اکوسیستم فلوکی است، اکوسیستمی که قرار است بزرگ باشد و بنابراین این توکن کاربردهای خوبی خواهد داشت.
 • خیریه: آن‌ها اعتقاد دارند که تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال زمانی برای ما خوب هستند که به بهتر شدن جهان ما کمک کنند. چشم‌انداز فلوکی ساخت یک مدرسه در هر کشور توسعه نیافته جهان است.

هدف فلوکی اینو تبدیل شدن به شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین ارز دیجیتال دنیا است، هدفی که بسیار بزرگ است و تا امروز شواهد نشان می‌دهد که توان و پتانسیل دسترسی به آن را ندارند.

نقشه راه ارز دیجیتال فلوکی اینو

در حال حاضر یک تیم متشکل از ۲۰ متخصص در بازار رمزارزها، بازاریابی و فناوری بلاک‌چین در زمینه توسعه ارز دیجیتال فلوکی اینو فعالیت می‌کنند.

استراتژی بلند مدت این تیم ایجاد یک جامعه چند میلیونی است که در قالب یک اکوسیستم مستقل و غیرمتمرکز در کنار هم فعالیت کرده و ارز فلوکی اینو را به جایگاه ۱۰ ارز دیجیتال برتر در سطح بازار برسانند. برای تحقق این آرمان باید فعالیت‌های این اکوسیستم در سه بخش پیگیری شود:

 • افزایش مشارکت با سایر پروژه‌ها مانند کریپتو کارت
 • توسعه زیرساخت‌های توکن به منظور ایجاد قابلیت‌های استیکینگ و بریج
 • راه‌اندازی پروژه‌های سه‌گانه که در بالا نام بردیم.

تیم توسعه دهنده فلوکی اینو نسخه تازه ای از نقشه راه توسعه خود را منتشر کرده است که به طرو کلی موارد زیر در این سند قابل توجه است.

فاز یک

 • راه‌اندازی توکن
 • راه‌اندازی بایننس اسمارت چین
 • ایجاد زیرساخت قراردادهای هوشمند
 • لیست شدن در کوین جکو
 • اپنفلوئنسر مارکتینگ
 • راه‌اندازی وب سایت
 • رسیدن به ۲۵ هزار هولدر ارز فلوکی اینو

فاز دو

 • بازاریابی تهاجمی
 • فعالیت‌های خیریه
 • ایجاد مشارکت‌های قدرتمند با سایر فعالان بازار
 • راه‌اندازی برنامه پاداش کاربران
 • رسیدن به ۵۰ هزار هولدر ارز دیجیتال فلوکی

فاز سه

 • راه‌اندازی پروژه ایکس (X)
 • تعریف مشارکت‌های بزرگ و عمده در بازار
 • دستیابی به ۱۰۰ هزار هولدر
 • برگزاری رویدادهای جهانی

فاز چهار

 • راه‌اندازی یک بازار کالا و توکن‌های غیر مثلی تحت عنوان فلوکی پلیس
 • دستیابی به بیش از ۱۵۰ هزار هولدر توکن فلوکی اینو
 • فعالیت‌های خیریه
 • همکاری با تسلا

فلوکی اینو چگونه کار می‌کند؟

این میم کوین نیز بر روی زنجیره‌های هوشمند اتریوم (ETH) و بایننس (BSC) اجرا و عرضه می‌شود. میم کوین فلوکی بلندپروازی‌های زیادی دارد و می‌خواهد با کمک و حمایت جامعه طرفداران بسیار خود یعنی «فلوکی وایکینگ‌ها» به آن‌ها دست یابد. درواقع، یک جامعه قوی و متشکل از کاربران علاقه‌مند می‌تواند مهم‌ترین و ارزشمندترین دارایی یک پروژه موفق باشد.

فلوکی اینو چه کاربردهایی دارد؟

هر واحد هنگام عرضه اولیه (ICO) خود سعی می‌کند تا پیشنهادهای جدید ارائه کند و به ایجاد تمایز با دیگر ارزها بپردازد. فلوکی نیز هنگام عرضه اولیه خود سه پیشنهاد جدید را روی میز قرار داد. بیایید با همدیگر نگاه دقیق‌تری به این سه پیشنهاد جدید میم کوین فلوکی بیندازیم.

بازی متاورس والهالا  (Valhalla)

فلوکی در حال طراحی یک بازی متاورس مبتنی بر توکن‌های غیر مثلی به نام والهالا (Valhalla) است. این پلتفرم متاورس از یک مدل بازی برای کسب درآمد (Play to Earn)، تعاملات بازی‌های بلاکچینی و توکن هیا غیر مثلی قابل ارتقا بهره می‌برد.

این بازی هنوز در مرحله توسعه قرار دارد و احتمالاً در نیمه دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. فلوکی در تاریخ ۲۸ فوریه تست نت این بازی را راه اندازی کرد.

پروژه والهالا (Valhalla) توانسته انتظارات قابل توجه علاقه مندان به بازی‌های کریپتویی و توکن غیر مثلی را به سمت و سوی میم کوین فلوکی و اکوسیستم آن جلب کند. احتمالاً این بازی نیز مشابه اکسی اینفینیتی از ارز دیجیتال بومی خود یعنی فلوکی برای پاداش به گیمرها استفاده خواهد کرد.

بازار توکن غیرمثلی و کالای فلوکی پلیس  (FlokiPlace)

سازندگان میم کوین فلوکی اعلام می‌کنند که در حال توسعه یک پلتفرم تجاری ارز دیجیتال کاملاً کاربردی نیز هستند. این پلتفرم آنلاین کریپتو به کاربران اجازه خواهد داد تا با استفاده از ارز دیجیتال فلوکی به خرید و فروش کالاهای مختلف، کلکسیون‌ها و توکن‌های غیرمثلی‌ها بپردازند. انتظار می‌رود که راه‌اندازی این بازار دیجیتال قبل از پایان سال ۲۰۲۲  به طور رسمی آغاز شود.

بستر آموزش محتوای فلوکی اینورسیتی  (Floki Inuversity)

گروه پرکار فلوکی اینو هم‌زمان در حال تلاش برای ساخت یک پلتفرم آنلاین برای افرادی است که به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در حوزه ارزهای دیجیتال باشند. آن‌ها قصد دارند پلتفرم فلوکی اینورسیتی را به بزرگ‌ترین پایگاه داده محتوای کریپتو تبدیل نمایند. بنابراین همه افراد می‌توانند از ارز دیجیتال فلوکی به عنوان وسیله پرداخت برای دسترسی به این پایگاه استفاده کنند.

ویژگی‌های فلوکی اینو

 توکن فلوکی اینو به واسطه وجود مشخصه‌های مثبت مختلف در خود می‌تواند در آینده به رشد و موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کند. از اصلی‌ترین ویژگی‌های این توکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

وجود پروتکل چند زنجیره‌ای

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، ارز دیجیتال فلوکی اینو بر روی زنجیره‌های هوشمند اتریوم و بایننس راه اندازی و اجرا شده است. همین عامل باعث می‌شود تا دارندگان این رمز ارز دسترسی راحت به زنجیره هوشمند اتریوم و بایننس داشته باشند.

حرکت و انتقال در میان زنجیره‌های اتریوم و بایننس برای دارندگان توکن فلوکی اینو امکان پذیر است. نکته جالب در این زمینه این است که هزینه و مالیات تراکنش برای فرایند انتقال در میان این زنجیره‌ها اعمال نمی‌شود.

فعالیت در راستای ارتقا سیستم و پروژه فلوکی اینو از طریق مارکتینگ

نکته جالب درباره سیستم ساختاری این رمز ارز این است که هیچگونه هزینه اضافی به منظور انجام تراکنش از دارندگان توکن‌های خود دریافت نمی‌کند. با این حال هزینه کمی از کاربران به منظور انجام تراکنش‌ها دریافت می‌شود. خوبی دریافت این هزینه، استفاده از آن به منظور ارتقا سیستم و پروژه‌های در حال اتمام در پروتکل فلوکی اینو است.

جدا از این موارد، این هزینه‌های تراکنش برای پرداخت هزینه به واینرهای فعال در پلتفرم‌های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرام به منظور تبلیغ و اطلاع رسانی توکن فلوکی استفاده می‌شود. همچنین فراهم کردن بودجه لازم برای اهدای جوایز و پرداختی به قید قرعه به کاربران را می‌توان یکی دیگر از استفاده‌های مفید از این سرمایه جذب شده از پرداخت هزینه تراکنش در توکن فلوکی اینو نام برد.

البته نباید این موضوع را فراموش کرد که حجم زیادی از این سرمایه برای ارتقا سیستم و به روز رسانی‌های لازم در اکوسیستم این رمز ارز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروژه این رمز ارز چیزی بیش از دو میلیون دلار در ماه درآمد دارد. از این هزینه می‌توان استفاده‌های متعدد و مفیدی داشت. از این کارایی‌ها می‌توان به استفاده از آن‌ها در مارکتینگ و تبلیغات در سطح کلان شهرهای بزرگ و معروف در سرتاسر جهان اشاره کرد.

به عنوان مثال این امکان وجود دارد تا با این هزینه حدود ۳۰۰ اتوبوس را در لندن را با نصب لوگو فلوکی اینو به مردم این شهر به مدت سه هفته معرفی کرد. همچنین می‌توان با نصب بیلبورد و یا لوگو بر روی اتوبوس و یا نصب بیلبورد در میدان Times در شهر لس آنجلس به مدت سه ماه و نیم این ارز را به عموم معرفی کرد.

پاداش هولد کردن توکن  فلوکی

یکی دیگر از مشخصه‌های مثبت موجود در اکوسیستم فلوکی اینو، امکان دریافت پاداش به واسطه هلد کردن توکن‌های این رمز ارز است. حدود چهار درصد از پاداش‌ها برای سرمایه گذاران فلوکی در بلاکچین‌های زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم اختصاص داده می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این میزان پاداش ممکن است بر اساس آپدیت‌های پیش رو این اکوسیستم متغیر باشد.

یک نکته مثبت دیگری که باید به آن اشاره کرد، افزایشی بودن میزان پاداش‌های این اکوسیستم است. هرچه میزان سوزاندن کیف پول زیاد باشد، افزایش پاداش بیشتری برای دارندگان فلوکی امکان پذیر خواهد بود. این موضوع را نباید فراموش کرد که کاهش گردش توکن فلوکی نیز باعث افزایش تقاضا و درنهایت ارزش این رمز ارز خواهد شد.

آینده فلوکی اینو چه خواهد بود؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو در حال حاضر (آبان ماه ۱۴۰۰) در جایگاه ۲۷۵۲ در میان سایر ارزهای دیجیتال قرار دارد. در زمان عرضه در تابستان امسال، قیمت آن برابر ۰/۰۰۰۰۲۴ دلار بود.

تاریخچه قیمت فلوکی اینو از ابتدا تا آبان ۱۴۰۱

از همان زمان تا میانه آبان سال ۱۴۰۰ روند صعودی به خود گرفت و در ۱۳ آبان ۱۴۰۰ به سقف قیمت خود از زمان عرضه یعنی ۰/۰۰۰۳۴۴ دلار رسید. با توجه به این که مدت زمان کمی از زمان عرضه ارز فلوکی سپری شده است، باید مدت زمان بیشتری سپری شود تا بتوان در خصوص نمودار قیمت آن تحلیل بهتری ارائه کرد.

با حجم عظیم معاملات و افزایش سرمایه، فلوکی اینو ممکن است در آینده نزدیک به قیمت ۰۱/۰ دلار برسد. اگرچه محتمل‌ترین سناریو این است که فلوکی اینو هرگز به ۰۱/ ۰ دلار نرسد.

ارزش بازار ۵/۲ میلیارد دلاری در بازار برای توکنی که هیچ هدف و پشتوانه‌ای ندارد، پول زیادی است و تصور اینکه سرمایه‌گذاران همچنان به خرید یک توکن بدون هدف ادامه می‌دهند، دشوار است.

فراموش نکنید که فلوکی اینو با اینکه مدعی است تنها یک میم کوین با تم سگ نیست، اما چند میم کوین دیگر که هیچ ارزش خاصی ندارند نیز وجود دارند و فلوکی اینو هیچ ویژگی متمایزکننده‌ای ندارد که آن را از سایر پروژه‌ها متمایز کند.

پلتفرم تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال یعنی دیجیتال کوین پرایس در مقاله ای پیش بینی قیمت خود را برای فلوکی اینو فاش کردند. در کوتاه مدت، آنها پیش بینی می‌کنند که توکن تا پایان اکتبر ۲۰۲۲ به ۰/۰۰۰۰۹۳ دلار برسد.

علاوه بر این، در پایان دسامبر، آنها انتظار دارند که فلوکی اینو از نقطه عطف ۰/۰۰۰۱ دلار فراتر رود و رکورد جدیدی را ثبت کند. در مورد بلندمدت و آینده فلوکی اینو چندان صعودی نیست.

آنها بر این باورند که فلوکی اینو ممکن است به تدریج به افزایش قیمت ادامه دهد. علاوه بر این، پیش بینی آنها نشان می‌دهد که فلوکی اینو احتمالاً در طول سال ۲۰۲۵ به نقطه عطف ۰/۰۰۰۲ دلاری می‌رسد.

سخن آخر

ارز دیجیتال فلوکی اینو بارها و بارها ثابت کرده است که چیزی بیش از یک میم کوین است. این ارز دیجیتال در حال حاضر نه تنها در اکوسیستم فلوکی اینو، بلکه حتی در دنیای واقعی نیز قابل استفاده است.

ارز دیجیتال فلوکی اینو (FLOKI) برای رسیدن به اهدافی که برای خود مشخص کرده است قطعاً مسیر پر پیچ و خمی را پیش رو دارد.

از طرفی هم شرایط حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال هر لحظه در حال تغییر است و ممکن است که روند کلی حرکت میم کوین‌ها نیز ممکن است با مشکل مواجه شود که مطمئناً بر قیمت فلوکی نیز تأثیر خواهد گذاشت.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها